przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262204 odwiedzin
Nadchodzi czas wyboru szkoły

Już niebawem uczniowie najstarszych klas gimnazjów staną przed ostatecznym wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Decyzja z pewnością do łatwych nie należy. Jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać? Z jakim kierunkiem związać swoją przyszłość? Czy ma to być liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Która ze szkół ma szansę spełnić oczekiwania gimnazjalisty? - tego typu pytania zadaje sobie młody człowiek, który już wkrótce złoży dokumenty do jednej z wybranych placówek oświatowych.

Warto zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018 szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat sochaczewski, a ta w tym roku została wzbogacona o nowy kierunek kształcenia - technik przemysłu mody, który proponuje Zespół Szkół w Teresinie.

Obecny gimnazjalista ma duże możliwości wyboru z oferty szkół zlokalizowanych na naszym terenie. Wcale nie trzeba podróżować do Warszawy, Łodzi czy innych miejscowości, by naukę pobierać w dobrej szkole, na kierunkach cieszących się powodzeniem na rynku pracy.

W powiecie sochaczewskim funkcjonuje pięć publicznych szkół ponadgimnazjalnych, cztery z nich zlokalizowane są w Sochaczewie, jedna w pobliskim Teresinie. Nauka w nich jest bezpłatna. Nikogo też nie trzeba przekonywać, jak ważny jest aspekt bezpieczeństwa i status szkoły przyjaznej uczniowi. Taką gwarancję dają szkoły publiczne, dla których organem prowadzącym jest powiat sochaczewski. Uczniowie nie tylko uczą się w wybranych przez siebie kierunkach, ale uczestniczą w licznych turniejach prowadzonych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, realizują się w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach tematycznych, zdobywają stypendia starosty i ministra edukacji za najlepsze wyniki, uczestniczą w szkoleniach zewnętrznych oraz projektach unijnych, a niejednokrotnie też w wyjazdach za granicę, rozwijając przy tym swoje hobby podczas wielu zajęć dodatkowych.

Szeroką ofertę szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat sochaczewski uczniowie gimnazjów poznają m.in. podczas organizowanych przez poszczególne placówki dni otwartych. My przypominamy, na jakie kierunki kształcenia mogą zdecydować się tegoroczni absolwenci gimnazjów, którzy od września br. będą kontynuowali naukę w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie - Liceum Ogólnokształcące klasa.: j.pol-j.ang, klasa: j.pol- hist.-wos, klasa: biol.-chem., klasa: matem.-geogr.-j.ang., klasa: matem-fiz.-j.ang,  klasa: matem.-fiz.-inform.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie - Liceum Ogólnokształcące klasa: j.pol.-hist.-wos, klasa: biol-chem-j.ang. Technikum: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik geodeta, technik ogrodnik, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zespół Szkół w Teresinie - Technikum: technik logistyk, technik mechanik, technik elektroenergetyk transportu szynowego, oraz nowy kierunek w powiecie sochaczewskim - technik przemysłu mody. Szkoła branżowa I stopnia.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie - Liceum Ogólnokształcące klasa: j.pol.-j.ang/j.niem-wos, klasa: biol.-geogr,-j.ang/j.niem. Technikum: technik budownictwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanik, technik urządzeń dźwigowych. Zasadnicza Szkoła Zawodowa: mechanik pojazdów samochodowych. Szkoła branżowa I stopnia wielozawodowa.

Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie - Liceum Ogólnokształcące klasa:j.obcy-geogr.-wos (społeczna), klasa: j.obcy-biol-wos (służby mundurowe). Technikum: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych. Szkoła branżowa I stopnia: kucharz, sprzedawca.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
14.05.2017
godz.08:42
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt