przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307490 odwiedzin
Polowanie na łosia

 

Cały miniony tydzień upłynął kilku służbom miejskim pod hasłem „łoś”. Zwierzak pojawił się nad Bzurą, w okolicach ul. Rybnej i Nadrzecznej i nie bardzo potrafił znaleźć drogę powrotną. Zresztą tak naprawdę nie ma pewności, czy przywędrował z Puszczy Kampinoskiej, czy z innych rejonów. Pewne jest natomiast, że to młody łoś i bardzo płochliwy.

Przekonali się o tym pracownicy ZGM, którzy przez kilka dni próbowali „złowić” zwierzaka, a ten skutecznie „dawał nogę”. Zaproszono nawet myśliwego, żeby uśpił łosia, co umożliwiłoby przewiezienie go do puszczy.

- Chodzi o to, żeby spłoszone zwierzę nie wbiegło na ruchliwą ulicę, bo wtedy może dojść do wypadku. A trzeba przyznać, że młody łoś wzbudza sensację i kiedy tylko się pokaże w okolicy domostw, dzieci go płoszą. Najlepiej byłoby, gdyby sam znalazł drogę w bezpieczne miejsce – powiedziała nam Agnieszka Tomaszewska z referatu ochrony środowiska UM.

Być może łoś pomyślał podobnie, bo w piątek nie pokazał się nad Bzurą. Niewykluczone jednak, że zaszył się gdzieś chwilowo i za kilka dni powróci. (sos)

A A A
15.05.2012
godz.09:27
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt