przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307490 odwiedzin
Półwiecze szkoły i poradni

 

Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym dla Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Od momentu utworzenia tych placówek mija właśnie 50 lat. W czwartek 27 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie odbyły się wspólne uroczystości rocznicowe.

Wydarzenie zgromadziło wielu przyjaciół Zespołu Szkół oraz poradni. Wśród nich liczni reprezentowani byli samorządowcy. Z ramienia ratusza byli to m.in. burmistrz Piotr Osiecki i jego zastępca Marek Fergiński, zaś Starostwa Powiatowego – starosta Jolanta Gonta oraz przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kierzkowski.

Zebrani podkreślali, jak ważna jest rola obydwu, ściśle ze sobą współpracujących, placówek. Na ich wsparcie liczyć mogą dzieci i młodzież z terenu miasta i powiatu. Oferują one szeroki zakres zajęć i usług. W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zatrudniony zespół doświadczonych specjalistów : psychologów, pedagogów, logopedów. Oferują oni rożne formy pomocy dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Pod ich opieką są dzieci od okresu niemowlęcego do ukończenia edukacji. Z kolei do ZS w Erminowie uczęszcza 132 uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Uczęszczają oni do szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie. W dalszej części goście udali się do sochaczewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie czekały na nich kolejne punkty programu: występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, prezentacje multimedialne dotyczące obydwu placówek wraz z zarysem profilu ich działalności, występ muzyczny uczniów PSM, a także wręczenie nagród za udział w konkursie na Logo Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Zwyciężyła w nim Gabriela Adamczyk z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Na zakończenie okolicznościowy wykład wygłosi dr Witold Pawliczuk, specjalista z zakresu medycyny i psychologii . (ap)

 

 

A A A
28.04.2017
godz.08:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt