przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307505 odwiedzin
Więcej miejsc do parkowania w Sochaczewie

Ratusz planuje od sierpnia rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w Sochaczewie. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na ulicy Warszawskiej, na odcinku od ul. Staszica do al. 600-lecia, oraz na całej długości ul. Poprzecznej.

Wprowadzenie strefy parkowania w Sochaczewie spotkało się z aprobatą mieszkańców. Dzięki niej zwiększyła się rotacja samochodów w centrum miasta, a przez to także szansa na znalezienie wolnego miejsca postojowego w godzinach szczytu. Przypomnijmy, że obecnie strefa działa w dwóch miejscach. Pierwsza, wprowadzona przed dwoma laty przy placu Obrońców Sochaczewa i na odcinku ul. Traugutta oraz druga, uruchomiona w minionym roku w okolicach miejskiego targowiska przy ul. Pokoju. Mieszkańcy i przedsiębiorcy, działający w tych częściach miasta, bardzo ją sobie chwalą.

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 24 maja, trafi uchwała o rozszerzeniu strefy. Zakończyły się już konsultacje społeczne w tej sprawie (trwały od 28 marca do 10 kwietnia). Mieszkańcy nie zgłosili żadnych uwag. Strefa będzie obowiązywać na ul. Warszawskiej, na odcinku od ul. Staszica do al. 600-lecia, oraz na całej długości ul. Poprzecznej. W ramach niej powstaną 74 miejsca postojowe, w tym kilka z nich będzie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Rozszerzoną strefę będzie obsługiwać pięć parkomatów.

Administratorem strefy, podobnie jak już działającej, będzie Zakład Komunikacji Miejskiej. Pracownicy ZKM sprawdzą bilety parkingowe i posłużą pomocą w obsłudze parkomatów. Regulamin i wysokość opłat nie ulegnie zmianie. Będzie on identyczny we wszystkich funkcjonujących częściach strefy na terenie miasta. Przypomnijmy, że obowiązuje on od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. W soboty, niedziele oraz święta można zatrzymywać się za darmo. Półgodzinny postój nadal pozostanie bezpłatny. Pozostawienie auta na godzinę kosztuje tylko złotówkę. W rozszerzonej w tym roku strefie będą obowiązywały też dostępne obecnie abonamenty. Typu „M” dla mieszkańców ulic objętych strefą oraz typu „O” - ogólnodostępne na okaziciela. Nie zmieni się także wysokość zniżek dla posiadaczy Sochaczewskiej Karty Mieszkańca. (mf)

 

A A A
03.05.2017
godz.10:45
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt