przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240224 odwiedzin
Drogowego boomu ciąg dalszy

 Wznowiono prace na moście w Boryszewie, rozpoczął się remont niemal kilometra ulicy 15 Sierpnia, a wyłoniona przez ratusz firma Prima utwardziła już kilka osiedlowych ulic asfaltem. Pogoda sprzyja budowlańcom, zatem prace drogowe ruszyły jednocześnie w kilku punktach miasta.

W tym roku na asfaltowanie ulic osiedlowych i wymianę chodników ratusz wyda kilka milionów złotych. Za te pieniądze chce poprawić stan nawierzchni około 25-30 dróg w różnych dzielnicach miasta. Pierwsze prace są już prowadzone na osiedlach Malesin, Trojanów, Karwowo i w Boryszewie.

Asfalty na osiedlach
Na przysłowiowy pierwszy ogień poszły cztery ulice na Malesinie – Lipowa, Sosnowa, Akacjowa i Olchowa, łączące się z Kozubowskiego i Bortnowskiego. Od kilku dni na wszystkich jest już asfalt. Podobnie docelowe utwardzenie zyskała Jaworowa (145 m) i Radiowa (550 m) w dzielnicy Karwowo, ul. Wypalenisko (630 m), tłuczniem utwardzono ulice Zygmunta Starego i Bolesława Śmiałego w Trojanowie (łącznie 285 m), a do wylania nakładki asfaltowej przygotowywane są ul. Mireckiego (406 m) i Daleka (364 m) w dzielnicy Boryszew.

Wszystkie te roboty miasto zleca w ramach tzw. bieżącego utrzymania dróg. Burmistrz liczy, że z tej puli, do jesieni uda się poprawić stan nawierzchni około 20 innych ulic osiedlowych, a większość z nich zyska nakładkę asfaltową. Na razie do dyspozycji jest milion złotych i dodatkowe 300 tys. zł na budowę i wymianę chodników.

Z kolei z pieniędzy oznaczonych jako wydatek inwestycyjny powstanie kanalizacja deszczowa, a potem 800 metrów asfaltu w ulicach Maczka, Kawalerzystów, Roweckiego i Andersa. Docelowo utwardzona zostanie też Tęczowa i Malinowa (540 m asfaltu) oraz Mała i Gagarina. Wszędzie tam pojawi się kanalizacja deszczowa, a łączny koszt prac w ośmiu wymienionych ulicach oszacowano na ok. 1,2 mln zł.

Nowa nawierzchnia na 15 Sierpnia
Kilka dni temu rozpoczął się zapowiadany remont odcinka ulicy 15 Sierpnia, administrowanego przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Chodzi o półtorakilometrowy fragment trasy 705, między szkołą w Kozłowie a skrzyżowaniem Inżynierskiej, Kościńskiego i Boryszewskiej. Jej przebudową, w tym 800 metrami leżącymi w granicach miasta, zajmuje się Drogomex z Pruszkowa. Umowę z wykonawcą, o wartości 939 tys. zł, MZDW podpisał 15 lutego. Zarząd zlecił wymianę krawężników, regulację studzienek kanalizacyjnych, ułożenie chodnika biegnącego od ulicy Inżynierskiej w kierunku Kozłowa (lewa strona 100 m, prawa strona 450 m), usunięcie wierzchniej warstwy asfaltu i wylanie dwóch nowych – wyrównawczej i ścieralnej. Prace potrwają do końca czerwca. Droga nie została zamknięta, na jezdni pracuje ciężki sprzęt, dlatego kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dodajmy też, że na początku marca budowlańcy weszli na drugi fragment drogi nr 705, między Nową Suchą a torami kolejowymi. Za modernizację 1400 metrów drogi odpowiada Prima z Karwowa. Wymiana asfaltu pochłonie 636 tys. zł.

Ruch na moście
Kilka dni temu na nowo rozpoczęto prace przy budowie tymczasowego, a potem stałego mostu na Pisi w Boryszewie. Wykonawca wyłoniony przez MZDW wszedł w lutym na plac budowy, ale musiał przerwać roboty do czasu usunięcia kolizji z linią energetyczną. Rzecznik MZDW, Monika Burdon zapowiadała, że jeśli tylko z koncernem PGE zostanie zawarte stosowne porozumienie, ekipy wrócą na plac budowy. I tak się stało. Powstaje podbudowa najazdów dla mostu tymczasowego.

Daniel Wachowski
daniel.wachowski@sochaczew.pl

Jak informuje Wydział Infrastruktury Miejskiej, jeśli pogoda pozwoli, to w ostatnich dniach marca rozpocznie się akcja równania osiedlowych dróg gruntowych i utwardzonych tłuczniem. Tego rodzaju prac (uzupełnianie tłucznia, wałowanie) nie  można prowadzić na mokrym gruncie, trzeba poczekać aż ulice wyschną.

 

A A A
29.03.2017
godz.14:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt