przejdź do Sochaczew.pl
215156 odwiedzin
Pięć tysięcy do wzięcia

Kolejny raz sochaczewskie organizacje pozarządowe będą mogły sięgnąć po grant z programu fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy”. W tegorocznej edycji sieć marketów podzieli między mazowieckie NGO aż 19 grantów o wartości 95 tys. zł. O tym, które pomysły zostaną dofinansowane, zdecydują klienci.

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera organizacje oraz mieszkańców, którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Udział w programie mogą wziąć stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.tesco.pl/pomagamy, krótko opisać swój pomysł i wysłać do 31 stycznia. Najlepsza inicjatywa zgłoszona do programu z naszego regionu zdobędzie grant w wysokości 5000 zł. Kryteria programu są bardzo szerokie i pozwalają na zgłoszenie różnorodnych projektów: edukacyjnych, wspierających zdrowe odżywianie, rewitalizację przestrzeni miejskiej, pikniki integracyjne, wydarzenia kulturalne itp. Najważniejsze, aby projekt odpowiadał na potrzeby lokalnej społeczności.

Co potem? Spośród zgłoszonych propozycji wybrane zostaną trzy najciekawsze i to na nie głosować będą klienci odwiedzający Tesco w Wójtówce. Wystarczy zrobić zakupy, odebrać w kasie żeton i wrzucić go do jednej z trzech przezroczystych urn ustawionych przy drzwiach marketu. Ale to dopiero za kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że w ub. roku klienci sochaczewskiego marketu mieli do wyboru pomysły zgłoszone przez dwie organizacje z naszego miasta i jedną z Izabelina. Ostatecznie wygrała sochaczewska Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt NERO i jej projekt „Odnaleźć drogę do domu”. 5 tys. zł fundacja przeznaczyła na znakowanie zwierząt.

 

A A A
20.01.2017
godz.09:04
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość