przejdź do Sochaczew.pl
207578 odwiedzin
Prosto, jasno, bezpiecznie

W grudniu zakończyła się budowa oświetlenia oraz chodnika na odcinku ul. Warszawskiej. Warta ponad 400 tysięcy złotych inwestycja pozwala na bezpieczne poruszanie się pieszych, zmierzających na zakupy do centrum handlowego Sonata Park. 

Nowy chodnik biegnie po lewej stronie jezdni, idąc z miasta do Sonaty. Pas dla pieszych powstał dzięki decyzji radnych miejskich, którzy przychylili się do wniosku burmistrza o przekazanie na ten cel 250 tys. zł. Dodatkowe 50 tys. zł na realizację zadania inwestycyjnego, w formie darowizny, przekazała firma Carrefour.
Budowa chodnika rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Prace prowadziła firma Agnes-Bud z Rokotowa. Na odcinku od torów kolejki wąskotorowej do budynku Urzędu Gminy Sochaczew położono w sumie 1520 mkw kostki brukowej. Ponadto na łącznej powierzchni 3286 mkw uporządkowano pobocza oraz zieleń, zamontowano przepusty przy podjazdach do posesji, wykonano odwodnienie jezdni. Dodatkowo ze środków bieżących Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Sochaczewie wyznaczono pasy dla rowerów, po obu stronach jezdni.
Drugim elementem inwestycji była budowa oświetlania. Zajęła się tym firma Instel. Postawiono 14 słupów oświetleniowych, połączonych kablem o długości 430 metrów. Budowa oświetlenia kosztowała ratusz blisko 105 tys. zł. Lampy są zasilane energią elektryczną od 9 grudnia ubiegłego roku. (mf)

 

A A A
19.01.2017
godz.10:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość