przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240017 odwiedzin
Znów pójdziemy w orszaku

Już po raz trzeci sochaczewianie mogą wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. W piątek, 6 stycznia, po godzinie 15 wyruszy on z podzamcza i dotrze przed kościół św. Wawrzyńca.

Najpierw, jak zwykle, spotkamy się na podzamczu, gdzie wspólnie z połączonymi scholami będziemy śpiewać kolędy i cieszyć się z Narodzenia Pana. Idąc w barwnym korowodzie za Mędrcami, znajdziemy go w żłobie, w otoczeniu Marii, Józefa i pasterzy. Wszyscy złożą pokłon Dziecinie, a z okazjonalnym koncertem wystąpią siostry Bryńskie.

Organizatorami wydarzenia są: parafia św. Wawrzyńca oraz Urząd Miejski w Sochaczewie.

Zgodnie z tradycją chrześcijańską Święto Trzech Króli (inaczej Objawienie Pańskie) to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Pochody z tej okazji odbywają się w wielu polskich miastach. Te największe, w Warszawie czy Łodzi, przyciągają po kilka tysięcy osób. Wiele z nich przywdziewa stroje z epoki i zabiera dzieci. Dzięki temu Orszak Trzech Króli staje się radosnym rodzinnym świętowaniem. Zachęcamy mieszkańców, aby za przykładem dużych miast tłumnie przybyli na sochaczewskie obchody Objawienia Pańskiego. (sos)

A A A
03.01.2017
godz.09:54
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt