przejdź do Sochaczew.pl
207409 odwiedzin
Ronda mają patronów

Stosunkiem głosów szesnaście „za”, przy jednym przeciw i trzech wstrzymujących się 19 grudnia radni podjęli decyzję o nadaniu imienia rondu u zbiegu ulic Żyrardowskiej, Botanicznej i Licealnej. Jego patronem będzie prezydent Lech Kaczyński. Nie było żadnej dyskusji, pytań ani uwag. 

To była jedna z pakietu uchwał przygotowanych na ostatnią w tym roku sesję RM, wywołująca w internecie ożywioną dyskusję. I właśnie do podnoszonych na portalach uwag odniósł się autor uchwały, przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek. Jak powiedział, odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne i większość osób w nich uczestniczących była „za”. Jeśli zaś chodzi o samego patrona, to bez wątpienia był człowiekiem nietuzinkowym, osobą wielkiego formatu, z pewnością wartą przypomnienia i uhonorowania. Zdaniem szefa rady, samorząd może i powinien pokazywać ludzi, którzy pracowali nie tylko dla lokalnej społeczności, ale dla całego kraju. Dodał, że wbrew temu, co widzimy na mapach google, rondo przy Licealnej i Żyrardowskiej jest bezimienne.

W sesji uczestniczył m.in. poseł Maciej Małecki, który tuż po głosowaniu podziękował radnym za poparcie dla projektu.

Z kolei naczelnik Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego Tomasz J. Ćwiek, w czasie analizy uchwały o nadaniu imienia Braci Garczyńskich rondu u zbiegu ulicy Żyrardowskiej z drogami nr 50 i 92, wyjaśnił radnym, że nazywanie ulic, placów i rond to wyłączna właściwość samorządu. Po tych wyjaśnieniach radni jednomyślnie przyjęli uchwałę.

Więcej o uchwałach podjętych na sesji napiszemy w kolejnym wydaniu. (dw)

A A A
20.12.2016
godz.08:26
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość