przejdź do Sochaczew.pl
207604 odwiedzin
Będzie nowy most w Boryszewie

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę nowego mostu na Pisi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października 2017 roku. Otwarcie ofert nastąpi 22 listopada.

Zwycięska firma w pierwszej kolejności zajmie się rozbiórką istniejącego mostu. Potem przystąpi do wykonania pali fundamentowych, przyczółków oraz konstrukcji nośnej przeprawy. Po wykonaniu  nasypów, odwodnień obiektu, odtworzeniu nawierzchni drogowej, teren zostanie uporządkowany i przywrócony do stanu pierwotnego. Przebudowa obejmie również sieć teletechniczną i energetyczną oraz deszczówkę. Docelowo powstanie obiekt o długości ponad 35 metrów i szerokości blisko 18 metrów.

Przypomnijmy, że od połowy 2015 r. przejazd przez Pisię jest utrudniony. Na środku mostu ustawiono barierki. Jest on zamknięty dla pojazdów o masie przekraczającej 10 ton. Mamy jednak dobre wiadomości dla kierowców. Na poprawę warunków na drodze nie będą oni musieli czekać aż do zakończenia inwestycji. Ponieważ na czas przebudowy mostu konieczne jest jego całkowite zamknięcie, obok istniejącego obiektu powstanie most tymczasowy, po którym odbywać się będzie przeprawa przez rzekę. Po zakończeniu budowy zostanie on rozebrany. (ap)

A A A
16.11.2016
godz.08:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość