przejdź do Sochaczew.pl
214658 odwiedzin
W SCK remont za remontem

Skończyli termomodernizację, teraz odnawiają piwnice. Ten rok w głównej siedzibie Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie stoi pod znakiem remontów. Wartość prowadzonych inwestycji wynosi w sumie 1,5 mln zł. Przyjrzeliśmy się wykonanym robotom, a końcowy efekt poznamy w styczniu.

Prace związane z I etapem termomodernizacji SCK rozpoczęły się w lipcu. Odpowiadała za nie firma WEST-BUD, która podjęła się tego zadania za kwotę 1.085.500 zł. Inwestycja polegała w głównej mierze na wymianie systemu ogrzewania i sieci c.o. oraz zabezpieczeniu ponad 50-letniego budynku przed wodą. Od jesieni tego roku budynek SCK jest ogrzewany  gazem sieciowym z nowoczesnych pomp ciepła, znajdujących się na tyłach budynku. Wewnątrz obiektu wymieniono 580 metrów rur i 75 grzejników. Ściany piwnic zostały ocieplone i zaizolowane. Na tej kondygnacji wymieniono wszystkie drzwi i okienka piwniczne.

Budowlańcy odnowili także taras znajdujący się od strony Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu. Taras został wyprofilowany i pokryty specjalnym materiałem nieprzepuszczającym wody, tak aby spływała ona na ziemię, a nie w kierunku murów. Na koniec firma ułożyła specjalne płytki odporne na warunki atmosferyczne. Taras będzie wykorzystywany wiosną i latem jako scena plenerowa.

Inwestycja trwała trzy miesiące i została zakończona. Odbiór techniczny miał miejsce 6 października. Przypomnijmy też, że remont SCK to element większego projektu pod nazwą „Zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej” obejmującego dwa domy kultury: w Chodakowie i Boryszewie, a także halę sportową przy ul. Chopina. Rada miejska zdecydowała o zapisie w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta na ten cel w sumie 2.125.000 mln zł. 1.125.000 zł do wykorzystania w 2016 i 1.000.000 w 2017 roku.

Jeszcze przed zakończeniem prac związanych z termomodernizacją w boryszewskim SCK rozpoczęła się kolejna inwestycja. W połowie września ruszył remont piwnicy. Na to przedsięwzięcie udało się zdobyć 380.000 zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Pomieszczenia piwniczne zostaną przearanżowane na kameralną salę koncertową dla około 100 widzów, nawiązująca klimatem do klubów jazzowych z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. W odnowionych pomieszczeniach będą mogły się także odbywać próby teatru, jam session, spotkania literackie, pokazy filmowe - powiedziała nam Magdalena Franaszek-niewiadomska, kierownik impresariatu SCK.

Piwnice zmienią się nie do poznania. Trwa wymiana instalacji, remont łazienek, kucie części posadzek, wymiana drzwi, odnowienie ścian, montaż nowych sufitów. Zbudowana będzie także nowa scena w kształcie fortepianu. Remont potrwa do końca tego roku i, tak jak w przypadku prac związanych z termomodernizacją, będzie prowadzony w taki sposób, by SCK funkcjonowało bez przeszkód i mogły się w nim odbywać wszystkie cykliczne zajęcia prowadzone przez instruktorów.

Maciej Frankowski
maciej.frankowski@sochaczew.pl

A A A
16.11.2016
godz.21:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość