przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307498 odwiedzin
Kierowcy sobie chwalą

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, na odcinkach ulic Hanki Sawickiej, Wojska Polskiego i na całej Słowackiego, wprowadzono zmienioną organizację ruchu. Hanki Sawickiej podzielono na dwa odcinki drogi jednokierunkowej, dzięki czemu kierowcy mogą teraz w bezpieczny sposób zaparkować na dodatkowych miejscach postojowych. 

Zdaniem radnej z tego okręgu, Seleny Majcher, pozytywną zmianę można zaobserwować szczególnie rano, kiedy rodzice odwożą swoje pociechy do przedszkola, żłobka czy szkoły.

- Rozmawiam o tym z mieszkańcami i niemal każdy chwali zmianę. Cieszą szczególnie dodatkowe miejsca postojowe wyznaczone po prawej stronie ulicy Wojska Polskiego, co jest niezwykle istotne dla mieszkańców pobliskiego osiedla. Osiedlowe parkingi są za ciasne na obecną ilość samochodów, dlatego każde dodatkowe miejsce jest pożądane – mówi radna.

Jak zaznacza Selena Majcher, dotychczas w godzinach pracy przedszkola, żłobka, przychodni lekarskiej czy pobliskiej szkoły podstawowej, w tym rejonie miasta ciągle pojawiały się korki. Niebezpieczne manewry wymijania się samochodów na wąskiej ulicy Hanki Sawickiej też były normą.

- Zmiany, które wprowadzono, upłynniły jazdę i sprawiły, że zarówno piesi, jak i kierowcy czują się pewniej oraz znacznie bezpieczniej – podsumowuje radna.

A A A
18.10.2016
godz.15:49
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt