przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245114 odwiedzin
Zmiana dostawcy prądu dla miasta

Pod koniec lipca ratusz ogłosił przetarg na dostawę energii elektrycznej nie tylko do swojego budynku, ale też do podległych mu osiemnastu jednostek i lamp ulicznych. O kontrakt starały się trzy firmy: PGE OBRÓT z Łodzi, spółka CORRENTE z Ożarowa Mazowieckiego i krakowski TAURON. Zwyciężyła spółka PGE OBRÓT. 

Urząd zakładał, że przez trzy lata uzbiera rachunków na ponad 4,2 mln zł, jednak zwycięzca zaproponował wykonanie usługi za niespełna 3,8 mln zł. Zacznie obsługiwać miasto 1 kwietnia 2017 roku i będzie to robił do końca marca 2020 roku. Dostawca zapewni energię Zespołowi Szkół w Chodakowie, gimnazjom nr 1 i 2, szkołom podstawowym nr 2, 3 i 4, przedszkolom nr 1, 3, 4 i 7, żłobkowi, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, Sochaczewskiemu Centrum Kultury, MOSiR-owi, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i cmentarzowi. Do obsługi będzie ponad 207 punktów poboru energii elektrycznej.

- Kupowanie hurtem i na dłuższe okresy jest bardzo opłacalne, bo w umowach zastrzegamy sobie niezmienność stawek, zatem jeśli za rok ceny wzrosną, my zostaniemy na dotychczasowych - mówi z-ca burmistrza Dariusz Dobrowolski.

Dodajmy, że zbiorowe zakupy ratusz robi m.in. w przypadku polis ubezpieczeniowych dla dzieci i nauczycieli, a od kilku lat miasto i jego jednostki korzystają z usług jednego operatora telefonicznego.

Obecnie dostawcą prądu jest Spółka ENERGA, która ma z miastem trzyletni kontrakt obejmujący okres od kwietnia 2014 do marca 2017 roku. (dw)

A A A
10.10.2016
godz.09:06
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt