przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245121 odwiedzin
Śpiewali o zdrowiu

W  Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Żeromskiego odbył się powiatowy etap  Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem konkursu tradycyjnie był sochaczewski sanepid.

Od lat festiwal skupia umuzykalnionych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, a także  gimnazjalistów. Jak powiedziała podczas otwarcia imprezy Maria Olędzka, powiatowy inspektor sanitarny, zwycięzcy lokalnych eliminacji bardzo często zajmują wysokie lokaty w konkursach na szczeblu wojewódzkim, a nawet krajowym. Sukcesy te dodatkowo dopingują sanepid do kontynuowania tradycji festiwalowej.

Wykonawcy maja opowiedzieć swoimi piosenkami, jak ważne jest prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, higiena oraz dbanie o środowisko naturalne.  Występy poszczególnych grup oraz wokalistów łączą  zabawę z popularyzowaniem treści prozdrowotnych.  

Festiwal niezmiennie gromadzi liczną publiczność.  W tym roku w kategorii szkół podstawowych  I miejsce  zajęła SP w Kątach. Na drugiej pozycji uplasowała się SP 2 w Sochaczewie. Na trzeciej SP w Kozłowie Szlacheckim.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się reprezentanci Teresina. Kolejne lokaty zajęli reprezentanci Młodzieszyna i Kątów.  

W kategorii przedszkoli I miejsce ex aequo przypadło sochaczewskim Przedszkolom nr 4 i 6 oraz oddziałom przedszkolnym przy Szkołach Podstawowych nr 4 i 7, a także oddziałowi przedszkolnemu przy  Szkole Podstawowej w Kapturach. (ap)

 

A A A
02.05.2012
godz.12:51
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt