przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307495 odwiedzin
Musieli dokonać zmian w projekcie skarpy za cmentarzem

Prace związane z umocnieniem i zabezpieczeniem osuwiska za cmentarzem parafialnym przy ul. Traugutta idą w zaplanowanym tempie, choć wymagały dostosowania do zastanej rzeczywistości. 

Zakres zleconych prac, których wykonania za blisko 4,5 mln zł podjęła się firma Strabag, obejmował m.in. usunięcie roślinności, zabezpieczenie powierzchni zbocza przy wykorzystaniu gwoździ gruntowych i stalowej siatki, zabezpieczenie skarpy przy wykorzystaniu gwoździ (kotew) gruntowych o długości 15 m, pokrycie skarpy stalową geosiatką i jej gwoździowanie. To wszystko zostało już wykonane.

Zasadniczym i najbardziej czasochłonnym etapem prac jest budowa konstrukcji oporowej (ściany żelbetowej opartej na palach zbrojonych) oraz postawienie palisady. Okazało się jednak, że kąt nachylenia zbocza, przez podrzucane tam latami śmieci, jest inny niż było to zawarte w projekcie.

- Musieliśmy zmodyfikować projekt. Tak zwane palowanie zostało na ten czas przerwane. Trwa obecnie betonowanie ściany oporowej. Prace przebiegają sprawnie i nie spodziewamy się żadnych opóźnień. Zmianie uległa jedynie kolejność robót. Inwestycja powinna zostać zakończona zgodnie z umową, najpóźniej do 30 kwietnia 2017 roku – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM, Urszula Cielniak.

Przedsięwzięcie to jest szczególnie ważne, bowiem miasto planuje w przyszłości szereg inwestycji nad Bzurą i w okolicach wzgórza zamkowego. Już teraz z powodzeniem działa tam plaża miejska i wypożyczalnia kajaków. W kolejnych latach, jeśli uda się zdobyć unijną dotację, zmodernizowana zostanie dawna przystań oraz nabrzeże w kierunku ul. Podzamcze. (mf)

A A A
17.10.2016
godz.08:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt