przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245077 odwiedzin
Szerzej w strefie parkowania

Przesądzone jest już, zapowiedziane przez zastępcę burmistrza, Dariusza Dobrowolskiego, poszerzenie miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania. Ustaloną na początku działania strefy szerokość stanowiska dla samochodu - 2 metry 40 centymetrów kierowcy zgłaszali jako niewystarczającą.

Przepisy o organizacji ruchu określają najmniejszą możliwą szerokość miejsca parkingowego na 2 metry 40 centymetrów i właśnie takie stanowiska wyznaczone zostały w niedawno utworzonej Strefie Płatnego Parkowania w okolicach ul. Pokoju. Takie rozwiązanie nie spodobało się jednak kierowcom, którzy zgłaszali problemy choćby z otworzeniem drzwi samochodu na wyznaczonych stanowiskach.

- Dotarły do nas głosy mieszkańców, którzy w rzeczowy sposób przedstawili nam wynikające z tego problemy - mówił 27 września, na sesji rady miasta zastępca burmistrza, Dariusz Dobrowolski. - Dlatego, jeśli rada nie wyrazi sprzeciwu, trzeba poprawić sytuację parkujących i stanowiska te poszerzyć.

Na dzień dzisiejszy sprawa jest już przesądzona. Odpowiedni projekt zmiany organizacji ruchu jest gotowy i czeka już tylko na pozytywną opinię ze starostwa.

- Miejsca parkingowe zostaną poszerzone o 10 do 20 centymetrów - mówi Sławomir Dragański z Wydziału Infrastruktury Miejskiej. - Projekt wróci ze starostwa najpóźniej 15 października i wtedy możemy zlecić jego wykonanie. Jeżeli pogoda pozwoli, szersze miejsca parkingowe przy Pokoju będą czekały na kierowców już na przełomie października i listopada - dodaje Sławomir Dragański. (seb)

A A A
11.10.2016
godz.08:42
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt