przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245192 odwiedzin
Modlitwa policjantów

2 października w kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbyła się Msza Święta z okazji Diecezjalnego Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli znamienici goście, którzy wraz z mieszkańcami modlili się w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin.

W niedzielę w kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie, o godz. 18. rozpoczęła się Msza Święta z okazji Diecezjalnego Święta Policji. Podczas uroczystości obecny był wiceminister skarbu Państwa Pan Maciej Małecki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Kamil Borkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz przedstawiciele Komendy Głównej Policji, a wśród nich Dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji mł. insp. Daniel Głowacz. W intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin modlili się również komendanci policji z sąsiednich powiatów, przedstawiciele straży pożarnej, wojska oraz lokalnych samorządów.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, Biskup Diecezji Łowickiej - JE. ks. Andrzej Franciszek Dziuba i Kapelan Policji Diecezji Łowickiej ks. Piotr Żądło, modlili się w intencji policjantów, ich rodzin oraz pracowników cywilnych. Biskup życzył policjantom, by każdy z nich mógł po służbie bezpiecznie wrócić do swoich bliskich. Podkreślał, że każdy powinien kierować się dobrem i życzliwością dla innego człowieka.

Przed kościołem rozstawiony był namiot, w którym policjanci w mundurach Policji Państwowej opowiadali o funkcjonariuszach pełniących służbę przed wojną i o tragicznym losie, który ich spotkał. W wejściu do kościoła, wierni mogli obejrzeć wystawę "Funkcjonariusze Policji Państwowej - Cichociemni Żołnierze AK”, którą mundurowi przywieźli z Komendy Głównej Policji. Dzieci, które tego dnia wybrały się wraz z rodzicami do kościoła lub na spacer w okolice Placu Kościuszki, mogły wziąć udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które prowadziła policjantka z sochaczewskiej drogówki.

Na koniec uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie mł. insp. Michał Safjański dziękował JE. Ks. Andrzejowi Franciszkowi Dziubie na obecność na mszy. Na ręce kapelana złożył ziemię z prochami poległych funkcjonariuszy Policji Państwowej, którą przywieziono z Miednoje.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji i Kompanii Honorowej Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka.

 

A A A
03.10.2016
godz.11:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt