przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244603 odwiedzin
Miasto za remontem chodnika przy Wyszogrodzkiej

Ratusz zwrócił się do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o dobudowę chodnika przy ulicy Wyszogrodzkiej, tak, by sięgał aż do granic miasta. O wsparcie tej inicjatywy prosiła się do burmistrza grupa mieszkańców z rejonu ulic Smolnej, Krzywej, Zwierzynieckiej i Brochowskiej oraz osiedla Korczaka. Do apelu do MZDW inicjatorka akcji dołączyła 345 podpisów. 

Jak czytamy w piśmie przekazanym MZDW, wojewodzie i marszałkowi, przy Wyszogrodzkiej (stanowiącej fragment trasy 705) brakuje ok. 2 km chodnika. Obecnie istniejący kończy się na wysokości ul. Powstańców Warszawy i ponownie zaczyna w Plecewicach. 

- Mieszkańcy zwrócili się do mnie z prośbą o pośrednictwo, o poparcie ich wniosku i oczywiście takiego wsparcia udzieliłem. Ten chodnik to nie fanaberia. Tu chodzi o bezpieczeństwo. Z roku na rok rośnie natężenie ruchu na trasie 705, a przecież z pobocza na co dzień korzystają mieszkańcy dwóch dużych osiedli mieszkaniowych w rejonie ulic Smolnej i Korczaka. To też setki dzieci idących do szkół w dzielnicy Chodaków. Argumenty mieszkańców domagających się chodnika są w pełni uzasadnione – mówi Piotr Osiecki.

Wyszogrodzka od kilku lat jest systematycznie poddawana przebudowie, co pociąga za sobą konkretne konsekwencje. Po nowych, równych, poszerzonych odcinkach dróg kierowcy jeżdżą szybciej. Rośnie prędkość, a przez to strach rodziców o dzieci wracające poboczem ze szkoły. 

- Biorąc pod uwagę nasze poprawne relacje, liczę na pozytywną odpowiedź i umieszczenie tego zadania w najbliższych planach inwestycyjnych Zarządu. Jestem dobrej myśli, gdyż w ostatnich dwóch latach MZDW poważnie zaangażował się w remonty swych dróg leżących w graniach miasta i naprawdę nigdy nie prowadził ich w tak dużej skali, jak obecnie. Dobudowa chodnika nie powinna zatem stanowić większego problemu – zaznacza burmistrz.

Przypomnijmy, że latem na zlecenie MZDW wyremontowano fragment ul. Piłsudskiego (od Warszawskiej do Olimpijskiej), a na wchodzącą w ostatnią fazę przebudowę dwóch rond Zarząd wyda w tym roku ok. 7 mln zł. Co więcej, MZDW ma w planach gruntowny remont ul. Chodakowskiej (2017 rok), ulicy Chopina na odcinku od ronda Jana Pawła II do torów kolejki wąskotorowej, oraz remont ul. 15 Sierpnia. 

- W tych trzech zadaniach swój udział będzie mieć również miasto. Na podstawie porozumień zawartych z MZDW nasz samorząd zapłaci za opracowanie dokumentacji technicznej i przekaże ją właścicielowi drogi – dodaje Piotr Osiecki. (dw)

A A A
04.10.2016
godz.15:51
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt