przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262193 odwiedzin
Do Szkocji z Erasmusem

Dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej pojawiły się nowe możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli i dyrektorów szkół publicznych i prywatnych. Agnieszka Kwiatkowska, nauczycielka Zespołu Szkół w Sochaczewie, opowiedziała nam o swojej przygodzie z Erasmusem+.

Jestem nauczycielką języka angielskiego w Zespole Szkół w Sochaczewie. Postanowiłam wykorzystać możliwości oferowane przez UE i udoskonalić swój warsztat pracy, biorąc udział w szkoleniu metodyczno-językowym. Wybrałam kurs "Kreatywne ćwiczenia w nauczaniu języka obcego" przeprowadzony przez International Study Programmes - firmę zajmującą się doskonaleniem zawodowym nauczycieli oraz kursami językowymi na terenie Zjednoczonego Królestwa. W swoim wyborze kierowałam się potrzebami uczniów, którzy chcą, aby lekcje były ciekawsze, bardziej wciągające.

Szkolenie odbyło się w Dunfermline, dawnej stolicy Szkocji, prowadzone było przez znanych angielskich trenerów: Jeremy’ego Taylora i Jona Wrighta. Trwało dwa tygodnie. Poznałam wiele ciekawych ćwiczeń, które można wykorzystywać na lekcjach, doskonaliłam znajomość języka, wymieniałam się spostrzeżeniami z kolegami i koleżankami po fachu z Austrii, Litwy, Niemiec, Węgier, Hiszpanii. Miałam również okazję do odwiedzenia dwóch szkół gimnazjalnych Dunfermline High School i Woodmill High School i zobaczenia, jak wygląda edukacja w Szkocji. Mimo iż zajęcia trwały przez większość dnia, udało mi się również zwiedzić wiele wspaniałych miejsc: Edynburg, Glasgow, St Andrews, Culross, Stirling.

Wizyta w Dunfermline była niezwykłym doświadczeniem, które z pewnością udoskonali mój warsztat pracy. Chciałabym zachęcić wszystkich nauczycieli do udziału w tego typu działaniach, ponieważ dają możliwość nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, poszerzenia horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych czy nawiązania współpracy międzynarodowej między szkołami.

Zachęcam do odwiedzenia strony Zespołu Szkół w Sochaczewie, na której można znaleźć bardziej szczegółowy opis mobilności oraz do odwiedzenia strony projektu: erasmusplus.org.pl.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

A A A
14.09.2016
godz.10:49
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt