przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240909 odwiedzin
Wojewoda zachęca przedsiębiorców

Ogólnokrajowa Karta Dużej Rodziny funkcjonuje w Polsce już od dwóch lat. W tym czasie do programu dołączyło ponad 1200 podmiotów z całego kraju. Urząd Wojewódzki w Warszawie postanowił zadbać o rozszerzenie oferty programu i zaprasza do współpracy lokalne firmy. Jak podkreśla, jest to szansa na dodatkową promocję dla przedsiębiorców również z terenu Sochaczewa.

Przypomnijmy, że Kartę Dużej Rodziny mogą wyrobić rodzice mający na utrzymaniu troje lub więcej dzieci. Posiadanie karty już teraz uprawnia m.in. do zniżek u państwowych przewoźników, dodatkowych promocji u operatora telekomunikacyjnego „Orange”, niższych rachunków u dostawcy energii elektrycznej „Energa”, zniżek w kilku dużych sieciach handlowych, czy niższych opłat w kilku znanych bankach (m.in. BZ WBK, BOŚ, PKO BP). Oferta ta ma być w najbliższym czasie rozszerzona o lokalne podmioty. Jak twierdzi wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, rodziny wielodzietne oczekują szerszej oferty i większych ulg w obszarach takich jak zdrowie, odzież i obuwie, edukacja, czy żywność. I właśnie takie firmy zachęca do ustalenia własnych zniżek.

Zainteresowani przedsiębiorcy mogą na stronie www.mazowieckie.pl wypełnić e-deklarację o gotowości dołączenia do programu Karta Dużej Rodziny. W deklaracji określają segment w jakim działa ich firma oraz jakie zniżki mogliby zapewnić posiadaczom karty. Jeśli uda im się przystąpić do programu, Urząd Wojewódzki zapewnia promocję firmy na ministerialnych stronach internetowych, w tym rodzina.gov.pl i umożliwi posługiwanie się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Duże rodziny z terenu Sochaczewa korzystają z podobnego, lokalnego programu, już od stycznia 2012 roku, kiedy to Urząd Miasta wdrożył Sochaczewską Kartę Rodziny. Jej posiadaczom przysługują 50 proc. zniżki m.in. w opłacie za odbiór segregowanych śmieci, przy zakupie karnetów lub biletów na pływalnię „Orka” oraz na lodowisko i wypożyczenie łyżew w obiektach MOSiR. Za połowę ceny można korzystać z oferty własnej Sochaczewskiego Centrum Kultury,  taniej kupić bilety do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Powodzeniem  cieszy się też 50 proc. zniżka na zakup biletów ZKM.

Jak powiedziała nam naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM Joanna Kamińska, sochaczewską kartą objętych jest około 1400 mieszkańców miasta i stanowi to znakomitą większość uprawnionych do jej posiadania.

- Rodziny uczestniczące w programie muszą pamiętać, że sochaczewska karta wydawana jest na jeden rok. Podobnie trzy inne karty – seniora, weterana i krwiodawcy. Wcześniej były one bezterminowe, ale radni wprowadzili w uchwale zapis, że prawo do zniżek trzeba odnawiać raz w roku. Jeśli zatem ktoś posiada kartę wydaną przed 1 stycznia 2016 roku, musi do końca bieżącego roku ją odnowić. Jeśli tego nie zrobi, 1 stycznia 2017 roku straci zniżki – podkreśla J. Kamińska.

Na szczęście czasu na wizytę w ratuszu jest jeszcze dużo, a samo złożenie wniosku zajmuje kilka minut. Dodajmym, że Wydział Polityki Społecznej wydaje także ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, zatem dwie sprawy można załatwić w jednym miejscu i od ręki.

Sebastian Stępień

A A A
20.09.2016
godz.08:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt