przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262200 odwiedzin
Seria narkotykowych wpadek

Od końca sierpnia policja regularnie zatrzymaje posiadaczy narkotyków. Ma to związek z prowadzoną na szeroką skalę akcją, która ma szansę uchronić młodzież szkolną przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami po powrocie z wakacji.

31 sierpnia o godzinie 22:50 policjanci podczas patrolu na stacji benzynowej przy ulicy Warszawskiej zauważyli trzech nerwowo zachowujących się mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. W trakcie tych czynności 26-letni Marcin S. próbował schować się za kolegą i wyrzucił coś na ziemię. Jak się okazało, był to foliowy woreczek z amfetaminą. Policjanci przeszukali 26-latka i znaleźli przy nim dodatkowo kolejny woreczek z amfetaminą i jeszcze jeden, z marihuaną.

Do następnego zatrzymania doszło 1 września o godzinie 2:20. Podczas patrolowania ulicy Warszawskiej, w rejonie mostu nad Bzurą, funkcjonariusze zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Policjanci postanowili ich skontrolować. Podczas kontroli osobistej u Daniela W., 18-letniego mieszkańca Sochaczewa, znaleziono torebkę foliową z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze przeszukali także jego miejsce zamieszkania, gdzie znaleźli innego mieszkańca Sochaczewa, 20-letniego Krzysztofa W. Był on w posiadaniu znacznej ilości marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany i oczekuje na przedstawienie zarzutu.

Tego samego dnia wieczorem, w miejscowości Mistrzewice, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli seata, którym kierowała Aneta Ł., 19-letnia mieszkanka Sochaczewa. Podczas kontroli kobieta zachowywała się bardzo dziwnie, co wzbudziło w funkcjonariuszach podejrzenie, że może być pod wpływem substancji odurzających. W związku z tym policjanci skontrolowali pojazd, jednak nic w nim nie znaleźli. Następnie przeszukali odzież wierzchnią zatrzymanej. W prawym bucie kobiety znaleźli dwie torebki foliowe z amfetaminą. W tym momencie, z obawy przed dokładniejszą kontrolą, 19-latka wyjęła dwie torebki foliowe z marihuaną, które chowała w biustonoszu. Kobieta oczekuje teraz na przedstawienie zarzutu posiadania środków odurzających. Trzeba pamiętać, że za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Seria zatrzymań jest wynikiem skoordynowanych działań naszych policjantów. Jak powiedział nam starszy aspirant Paweł Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, głównym założeniem działań nie jest ujmowanie przestępców, a szeroko pojęta profilaktyka.

- Poza wzmożonymi kontrolami zaplanowaliśmy serię spotkań w szkołach, podczas których uczulamy na zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków - mówi Paweł Rynkiewicz. - Naszym celem jest chronienie młodych ludzi, szczególnie narażonych na uzależnienia.

W związku z prowadzoną akcją, w szkołach odbędą się kontrole z psem policyjnym, przeprowadzone w losowo wybranych klasach. Policjanci planują w tym roku skontrolować ponad 700 uczniów.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
13.09.2016
godz.08:20
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt