przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239476 odwiedzin
Czekamy na zjazd

Jeszcze tylko półtora miesiąca dzieli nas od jubileuszu 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina. W szkole trwają intensywne przygotowania i do rozpoczęcia roku szkolnego, i do Zjazdu Absolwentów zaplanowanego na 15 października.

Prace idą wielotorowo. Zaangażowało się w nie, oprócz dyrekcji, potężne grono pedagogów i komitet organizacyjny. Chodzi o przygotowanie odpowiedniej oprawy jubileuszu, ale także poprawienie estetyki szkoły. Ostatnie wakacyjne dni LO przeznacza na zakończenie prac remontowych wewnątrz i na zewnątrz placówki.

- Staramy się wykonać najpilniejsze prace, a jednocześnie poprawić funkcjonalność placówki - mówi dyrektor Dariusz Miłkowski. - Musieliśmy wyremontować szatnie, bo przez ściany przesiąkała woda. Trzeba było skuć w nich tynk i nałożyć go od nowa. Pomalowaliśmy klatki schodowe, naprawiamy schody zewnętrzne oraz wejście do szkoły. W pracach na zewnątrz, przy parkingu szkolnym, wsparło nas starostwo. Pozostało jeszcze wylanie destruktu, prace przygotowawcze są już wykonane.

Jeśli chodzi o Zjazd Absolwentów wszystkie działania odbywają się planowo, zapewnia dyrektor. Na część oficjalną zarejestrowało się dotychczas 480 osób, ale będzie ich na pewno więcej, bo szkoła nie robi ograniczeń. Każdy, kto chce się zapisać, może to zrobić do 7 października.

- W przypadku wydawnictw, szkoła przygotowuje po 1000 egzemplarzy pamiątkowych książek, tarcz, kubeczków i innych gadżetów związanych z jubileuszem. Zapewne aż tylu absolwentów nie dotrze, ale musimy mieć pewną rezerwę dla oficjalnych gości, osób i instytucji, które nas wspierają, sponsorów - informuje dyrektor.

Przez wiele miesięcy trwały prace nad redakcją pamiątkowej książki. Zakończyły się pod koniec lipca i jak twierdzi dyrektor, osoby pracujące nad  wydawnictwem wykonały tytaniczną pracę.

- Książka jest już przygotowana do druku. Trwają ostatnie uzgodnienia techniczne dotyczące szaty graficznej. To była rzeczywiście trudna i czasochłonna praca wielu osób. Mam nadzieję, że jej ostateczny kształt zadowoli naszych czytelników - mówi Bogusława Górnicka, członkini komitetu organizacyjnego i jedna z redaktorek wydawnictwa. - W książce znajdą się m.in. wspomnienia naszych absolwentów, archiwalne zdjęcia, artykuły o nauczycielach, także te publikowane w „Ziemi Sochaczewskiej”. Będzie oczywiście wykaz wszystkich dotychczasowych absolwentów i sporo niespodzianek, ale o nich dowiedzą się uczestnicy zjazdu z lektury książki - dodaje Bogusława Górnicka, która jednocześnie za naszym pośrednictwem dziękuje czytelnikom „Ziemi Sochaczewskiej”. - Zachwycił nas odzew, z jakim spotkały się apele o udostępnienie zdjęć i wspomnień, zamieszczane na łamach gazety. To dzięki czytelnikom „Ziemi” powracają emocje z tamtych lat, a my możemy się nimi dzielić - kończy nasza rozmówczyni.
Na ukończeniu są też prace koncepcyjne dotyczące wystawy zdjęć. Wiele z nich nadesłali sami absolwenci. Będzie więc co oglądać i wspominać, bo to właśnie w fotografiach jest zamknięta ogromna część przeszłości szkoły.

15 października odbędzie się także odsłonięcie marmurowej tablicy upamiętniającej zjazd. Jej fundatorami są absolwenci szkoły, panowie Wojciech i Andrzej Ciurzyńscy. Tablica jest już wykonana, zawisła na parterze szkoły, niemal na wprost sekretariatu.

Ostatnim, ale jakże ważnym elementem zjazdu będzie bal absolwentów zorganizowany w hotelu Chopin. O zainteresowaniu tą częścią spotkania świadczy fakt, że już w połowie sierpnia zamknięto listę chętnych. Zgłosiło się 370 osób i wszystkie wpłaciły już należność. Mamy jednak dobrą wiadomość. Dyrekcja LO oddaje do dyspozycji absolwentów jeszcze 30 miejsc, ale w tej chwili zgłoszenia i wpłaty przyjmuje tylko sekretariat szkoły. Chodzi o to, aby uniknąć zamieszania przy internetowej dystrybucji tych ostatnich wejściówek.

400 osób będzie świętować na największej sali balowej oraz na dwóch salach restauracyjnych. W sali balowej zagra zespół Exel, w restauracyjnych didżej. Przedział wiekowy osób zainteresowanych balem jest ogromny. Najstarszy uczestnik to rocznik 1939, najmłodsi ukończyli szkołę w 2006 r.

Szczegółowe informacje o zjeździe zainteresowani znajdą na stronie internetowej szkoły w zakładce VI Zjazd Absolwentów oraz na Facebooku.

Jolanta Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl

Program VI Zjazdu Absolwentów
10.15 Msza św. w kościele w Boryszewie, a następnie wspólny przemarsz do szkoły
12.30 Spotkania przy kawie (bufet, zwiedzanie wystaw)
13.30 Część oficjalna i artystyczna (sala gimnastyczna szkoły)
15.00 Obiad (serwowany na terenie szkoły przez hotel Chopin)
15.30-17.30 Spotkania z nauczycielami w klasach
20.00-6.00 Bal Absolwentów (hotel Chopin)
Rejestracja uczestników zjazdu na terenie szkoły - 15 października od godz. 9.00.

A A A
02.09.2016
godz.14:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt