przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239855 odwiedzin
Nowy gmach w samym centrum

Na jesieni przyszłego roku w ścisłym centrum miasta przybędzie nowy punkt handlowo-usługowy. Po czterech latach od chwili, kiedy działka przy Urzędzie Miejskim zmieniła właściciela, na dawnym parkingu zaczyna wyłaniać się nowy budynek.

Pod koniec maja 2012 roku miasto sfinalizowało sprzedaż nieruchomości sąsiadującej z ratuszem, wykorzystywanej przez mieszkańców jako parking. Właścicielem atrakcyjnie położonej działki został sochaczewski przedsiębiorca, Hubert Cytowski.

Niedługo po nabyciu działki inwestor rozpoczął przygotowania pod przyszłą budowę. Przeprowadził odwierty i sprawdził nośność gruntu.

Od dawna wiadomym było, że Hubert Cytowski planuje wybudować tam trzypiętrowy budynek. Z początku nie chciał jednak zdradzać żadnych szczegółów przedsięwzięcia. Nawet tego, czy będzie to zabudowa o charakterze mieszkalnym, czy z przeznaczeniem na działalność gospodarczą.

Dziś wiadomo już, że powstający obiekt będzie miał charakter handlowo-usługowy.

- Nie chcę na razie zdradzać, jakie firmy zgłosiły zapotrzebowanie na powierzchnię - mówi Hubert Cytowski. - Obecnie jesteśmy na etapie prowadzenia negocjacji. Budynek będzie położony w bardzo atrakcyjnym punkcie Sochaczewa, gdzie praktycznie każdego dnia przebywają tysiące mieszkańców miasta i powiatu.

Ostateczna bryła budynku ma korespondować ze znajdującym się w sąsiedztwie urzędem. Cały parter przeznaczony zostanie na działalność sprzedażową, tymczasem na wyższych kondygnacjach umiejscowione mają być punkty usługowe. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na jesień 2017 roku. (seb)

A A A
04.09.2016
godz.10:20
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt