przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307494 odwiedzin
Sukces Ledowych Świetlików

Uczniowie Gimnazjum nr 2 zdobywają wiedzę i umiejętności nie tylko siedząc w szkolnej ławce, ale również angażując się w różne akcje związane z ochroną środowiska lokalnego. Członkowie Koła Ekologicznego brali udział w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „Dobre rady na elektroodpady”, w której zajęli VI miejsce w Polsce.

„Dobre rady na elektroodpady” to projekt realizowany od stycznia do kwietnia br. zwieńczony zbiórką elektroodpadów. Podczas akcji zebraliśmy ich aż 1860 kg oraz 160 kg baterii. Ogromną aktywnością wykazali się uczniowie: Ola Chudzik, Olga Dłutek, Wiktoria Owczarzak, Wiktoria Dobrowolska, Julia Kaczorowska i Kacper Kopka. Opiekunem przedsięwzięcia była nauczycielka biologii Jadwiga Sikorska.

Udział w kampanii to nie tylko zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego. Wcześniej przeprowadziliśmy wiele działań, które propagowały ideę dbałości o środowisko na terenie szkoły i miasta. Dzięki pomocy Katarzyny Kiewel opracowaliśmy i wydrukowaliśmy ulotki informujące o zbiórce. W trzech sochaczewskich kościołach zostały przekazane informacje o tej pożytecznej akcji. Znalazły się one także na stronie internetowej naszego miasta i facebooku. Pomogła nam „Ziemia Sochaczewska” i „Radio Sochaczew” nagłaśniając akcję. Przeprowadziliśmy sondę uliczną dotyczącą świadomości mieszkańców Sochaczewa na temat szkodliwości elektroodpadów, odbyły się prelekcje proekologiczne. Odwiedziliśmy oddziały przedszkolne, gdzie za pomocą różnych zabaw i konkursów wzbogacaliśmy wiedzę najmłodszych na temat elektroodpadów.  W trakcie realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę z Agnieszką Tomaszewską z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta  i wiceburmistrzem Dariuszem Dobrowolskim, uzyskując ogromną pomoc i wsparcie, za co bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że akcja chociaż w małym stopniu przyczyniła się do ratowania środowiska naturalnego. Uważamy nasz wynik za ogromne osiągnięcie i cieszymy się z cennych nagród, które odebraliśmy na uroczystym podsumowaniu kampanii w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Grupa ekologów „Ledowe Świetliki” z opiekunem

A A A
23.06.2016
godz.15:55
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt