przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244605 odwiedzin
Ulica Niemcewicza z długo oczekiwanym chodnikiem

Mieszkańcy osiedla Polna, korzystający z ul. Niemcewicza, mają powody do radości. Kilka dni temu zakończono tam wymianę chodników. 

Ulica Niemcewicza ma nietypowy przebieg. Zaczyna się i kończy w ul. Staszica, robiąc duże zakole przy dawnej „małej czwórce”. Znajduje się przy ogromnym osiedlu mieszkaniowym, więc nie ma się co dziwić, że remont chodników wzbudzał takie emocje. Ich poprzedni stan po prostu urągał przyzwoitości. Na części znajdował się wypłukany beton, którym przejście raczej nie wchodziło w grę. Ludzie chodzili więc jezdnią, uciekając na boki przed trąbiącymi samochodami. Nie lepiej wyglądała dalsza część chodnika, co prawda z płyt, ale tak powykrzywianych, że chodzenie po nich stawało się niebezpieczne.

Od kilkunastu lat o pomoc prosili radni miejscy i mieszkańcy. Kończyło się jednak na obietnicach lub informacji, że są pilniejsze sprawy. W tym roku, w ramach miejskiego programu „Drogi zamiast błota”, Niemcewicza doczekała się remontu.

Wjazd w ulicę, zaraz za Szkołą Podstawową nr 4, rozpoczyna się nowym parkingiem na kilkanaście stanowisk. Ułatwia to komunikację z ul. Staszica, bo dotychczas samochody zastawiały jezdnię.
Nowy chodnik, wybudowany na całej długości ul. Niemcewicza, liczy ponad 300 metrów. Wykonano go z kostki pozyskanej podczas ubiegłorocznego remontu ulicy Staszica. Realizacją zlecenia zajęła się firma Agnes-Bud, która wygrała przetarg na modernizację miejskich chodników.

Wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski mówi jeszcze o poprawie oświetlenia w ulicy, przycięciu gałęzi, które zasłaniają światło z lamp, i, jeśli będzie to konieczne, wymianie żarówek na nowe o większym natężeniu.

- O wymianę chodnika na osiedlu Polna zabiegają jeszcze mieszkańcy bloków Żeromskiego 37 i 37a. Mamy to na uwadze, ale w tym rejonie miasta wykonaliśmy już wiele prac i nie wiem, czy wystarczy nam w tym roku czasu i pieniędzy. Jeżeli będą takie możliwości, nowy chodnik ułożymy jesienią - mówi Dariusz Dobrowolski, przypominając, że do zrealizowania jest jeszcze chodnik do Gimnazjum nr 2 od strony ul. Staszica.

Tegoroczna edycja miejskiego programu „Drogi zamiast błota”, obejmująca modernizację chodników, to strzał w dziesiątkę. Okazało się bowiem, że dla mieszkańców, oprócz porządnych nawierzchni jezdni, ważne jest także to, aby suchą nogą i bezpiecznie przejść chodnikiem. A zostało jeszcze dużo do zrobienia.

Jolanta Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl

A A A
07.07.2016
godz.11:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt