przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281594 odwiedzin
UPS! … i po remoncie

 

W sobotę, 14 kwietnia rano, świetlica „Kleks” w Chodakowie przeżyła prawdziwy najazd. Nie chodziło jednak o wrogie przejęcie placówki. Przeciwnie. Na ul. Chopina 101, gdzie świetlica ma swoją siedzibę, stawiła się dwudziestka wolontariuszy firmy UPS, gotowych do pomocy.

Kilka dni wcześniej pracownicy świetlicy, wraz z kilkoma rodzicami swoich podopiecznych, rozpoczęli gruntowny remont. Trzeba było zeskrobać ze ścian starą farbę, pomalować wszystkie pomieszczenia, odświeżyć meble i ponownie je wstawić na miejsce. Pieniądze na farbę oraz wykładzinę dywanową „Kleks” otrzymał  w ramach dotacji z ratusza. Na robotników nie było pieniędzy, więc sami zakasali rękawy i ruszyli do pracy.

Z pomocą przyszła firma kurierska UPS Polska, która posiada wolontariat pracowniczy. Stało się tak dzięki jednej z pracownic. Monika Jaśkiewicz, mieszkanka Sochaczewa, zgłosiła świetlicę „Kleks” do akcji pomocowej. Komisja wewnątrz zakładu, która zatwierdza projekty wolontariackie, wytypowała naszą świetlicę jako tę, której warto pomóc. Dzięki temu 14 kwietnia do Sochaczewa przyjechało 20 osób z całej Polski. Anna Władyczuk mieszka w Warszawie, ale przywiozła ze sobą dużą rodzinę z Białej Podlaskiej. W pracach chętnie pomagali Kuba i Boguś – kilkuletni chłopcy, którzy przyjechali razem z rodzicami.

- Firma UPS Polska od wielu lat prowadzi akcje charytatywne na terenie kraju, ale po raz pierwszy w Sochaczewie w świetlicy „Kleks”. Akcje UPS organizowane w ramach wolontariatu dają pracownikom możliwość poświęcenia własnego czasu, tak by rozwijać osobiste pasje i zainteresowania społecznościowe – powiedziała nam Magdalena Blechoska, dyrektor personalny UPS Polska.

W sobotę udało się skuć dużą ścianę w kuchni, na której w najbliższym czasie pojawią się kafelki. Panowie pomalowali przedsionek, toaletę, naciągnęli gładź gipsową. Panie myły okna, meble, porządkowały regały, nie unikając najcięższych prac. Robota dosłownie paliła im się w rękach. Do tego przywiozły słodki poczęstunek, którym chętnie częstowali się zapracowani wolontariusze.

Dariusz Sidor – kierownik świetlicy był wdzięczny za ogromną pracę, jaką wykonali.

 – Sami musielibyśmy robić to tydzień i nie wiem, czy byśmy zdążyli. Dzięki pomocy firmy UPS, dzieci w najbliższych dniach wrócą do placówki. W wolnym czasie chcielibyśmy jeszcze zmienić obudowę grzejników w dużej sali. Powinniśmy także wyposażyć lokal w niskie stoliki, bo mamy w świetlicy dużo małych dzieci, a w przyszłości pomyśleć o wymianie mebli. Obecne są już mocno zużyte – dodaje.  

Świetlica „Kleks” jest placówką socjoterapeutyczną skupiającą dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo, zagrożonych nałogami i biedą z terenu Chodakowa. Przychodzą tutaj po zajęciach w szkole, odrabiają lekcje, bawią się, dostają posiłek. Dzięki staraniom kadry biorą udział w różnych programach terapeutycznych, konkursach, wyjeżdżają na wycieczki i wakacje. Z pomocy placówki korzysta 25 podopiecznych w wieku szkolnym. Właśnie wrócili do kolorowej, czystej świetlicy.

Jolanta Sosnowska  

A A A
24.04.2012
godz.08:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt