przejdź do Sochaczew.pl
206046 odwiedzin
Wahadło na ul. Piłsudskiego

Od ubiegłego tygodnia trwa remont części ulicy Piłsudskiego. Zakres prac nie jest duży a ich kulminacyjnym momentem będzie naprawa nawierzchni. Od poniedziałku ruch na ulicy odbywać bedzie się wahadłowo. 

Po latach „posuchy” władze województwa rozpoczęły prawdziwy boom inwestycyjny w naszym mieście. Ulica Wyszogrodzka wraz z nowym rondem, drugie rondo przy ul. Licealnej, a teraz ul. Piłsudskiego zostały włączone do tegorocznego planu prac Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. To on jest odpowiedzialny za przebieg inwestycji i przejezdność drogi. Prace na Piłsudskiego będą prowadzone na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. 1 Maja, przy czym asfalt remontowany będzie tylko do Olimpijskiej. Ekipy na początek zajęły się chodnikami. Ten biegnący za bakiem PKO BP w kierunku ul. Reymonta zmienił się nie do poznania. Po zniszczonych płytach nie ma już śladu, bo zastąpiła je nowa kostka brukowa. Wiemy, że mieszkańcy narzekali na stan przejścia, a sprawa była o tyle poważna, że kilkakrotnie interweniowali w naszej redakcji. Nowa kostka sięgnie aż do ulicy 1 Maja. Z kolei nawierzchnia ul. Piłsudskiego będzie modernizowana na najbardziej zniszczonym odcinku od ul. Warszawskiej do Olimpijskiej. Wreszcie znikną dziury i zagrażające bezpieczeństwu „garby”, w tym jeden z nich szczególnie duży na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Grabskiego. W minionym tygodniu budowlańcy zabrali się za demontaż starych krawężników. 

- Na ukończeniu są prace brukarskie. Od poniedziałku 20 czerwca na ul. Piłsudskiego wprowadzamy ruch wahadłowy. Ponieważ zakres zadania nie jest duży, nie było konieczności całkowitego blokowania ulicy i wyznaczania objazdów – powiedziała nam rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon. Łączny koszt przedsięwzięcia na ul. Piłsudskiego to 204 tys. zł. Realizuje je konsorcjum na którego czele stoi firma Granar. Na zrealizowanie zadania wykonawca ma czas do końca lipca. (ap)

A A A
16.06.2016
godz.09:03
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość