przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245113 odwiedzin
Kolejne przelewy z 500+

Urząd Miejski informuje, że w najbliższych dniach następne sochaczewskie rodziny mogą liczyć na pieniądze z programu 500+. Do 10 czerwca zrealizowanych zostanie około 600 kolejnych decyzji dotyczących wypłat.

Jak powiedziała nam naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM Joanna Kamińska, zdecydowana większość uprawnionych sochaczewian złożyła już wnioski. Do tej pory wpłynęło ich około 2,2 tysiąca. Ile będzie wszystkich wniosków? Ratusz szacuje, że łącznie może ich wpłynąć około 3 tysięcy, ale operowanie dokładnymi danymi nie ma sensu, ponieważ część dzieci, na które przysługiwać będzie świadczenie, dopiero się urodzi. Sochaczewianie coraz częściej przeprowadzają się, zmieniają się też ich dochody, a to wszystko wpływa na ogólną liczbę beneficjentów programu.

- 25 maja poszła na konta druga transza wypłat. Trafiły one do 530 rodzin, w których wychowuje się 1300 dzieci. Kolejną transzę uruchomimy w najbliższych dniach. Mowa tu o kolejnych 600 decyzjach skierowanych do realizacji – dodaje Joanna Kamińska.

Przypomnijmy, że świadczenie w wysokości 500 zł na miesiąc przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko, bez względu na osiągane dochody rodziny. Pobieranie świadczenia na pierwsze dziecko jest możliwe tylko pod warunkiem spełnienia kryterium dochodowego (dochód na członka rodziny nie może przekraczać 800 zł lub 1 200 zł na członka rodziny, jeśli którekolwiek z dzieci w rodzinie jest niepełnosprawne). Zgodnie z ustawą ratusz ma na rozpatrzenie pierwszych wniosków aż 3 miesiące. Najważniejsze jest natomiast to, że wszystkie wnioski złożone do 30 czerwca będą dawały prawo do świadczenia wychowawczego z wyrównaniem od 1 kwietnia. Inaczej sprawa przedstawia się dla wniosków złożonych po 30 czerwca 2016 r. Dla nich prawo do świadczenia ustalane będzie począwszy od miesiąca, w którym wypłynął wniosek.

Wnioski o przyznanie świadczenia przyjmowane są w pokoju 425, na III piętrze UM, w specjalnie uruchomionym do tego celu punkcie. Wnioski można też przesłać do UM za pośrednictwem platformy ePUAP, oraz poprzez kanały bankowości. Skorzystać mogą z niej osoby posiadające profile zaufane.

Przypominamy, że od początku maja punkt 500+ działa w zwykłych godzinach pracy ratusza (w kwietniu urzędował on w wydłużonym czasie). Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania, można przyjść od pokoju 425 osobiście lub zadzwonić pod numer 46 862-22-35 wew. 333.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

A A A
09.06.2016
godz.10:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt