przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245080 odwiedzin
Wyszogrodzka na finiszu

Gdy do punktów dystrybucji trafiała „Ziemia Sochaczewska” (7.06) na rondzie w Chodakowie właśnie powinny pracować maszyny wylewające asfalt. Wszystko wskazuje na to, że już w tym tygodniu rondo będzie przejezdne w śladzie ulic Mostowej i Chodakowskiej.

Od ubiegłego roku trwa remont fragmentu ul. Wyszogrodzkiej. Jak zapewnia rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Monika Burdon, inwestycja przebiega planowo i zostanie zakończona  30 września.

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, ale wszystkich mieszkańców tego rejonu miasta i dojeżdżających do gminy Brochów. Wcześniej jako termin końcowy podawano październik, a nawet listopad. Zakres prac jest bardzo szeroki. MZDW modernizuje blisko 1200 metrów drogi wojewódzkiej nr 705, obejmującej fragment ulicy Wyszogrodzkiej: od skrzyżowania z ulicą Powstańców Warszawy do skrętu w ulicę Chodakowską, przy którym dodatkowo zostanie wybudowane rondo. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska. Ponieważ jest to jedna z kluczowych dróg na terenie Sochaczewa, władze miasta sfinansowały przygotowanie dokumentacji technicznej remontu.

Na ulicy Wyszogrodzkiej, oprócz robót drogowych w postaci wylania nowej nakładki asfaltowej i położenia chodników,  zostanie przebudowana również sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Ekipy wykonawcy zajmą się też przebudową urządzeń telekomunikacyjnych. Wymieniona będzie napowietrzna elektroenergetyczna linia kablowa i staną nowe lampy oświetleniowe. Jesienią 2015 roku, już po zakończeniu sezonu turystycznego, Skanska przystąpiła do  przebudowy torów i przejazdów kolei wąskotorowej biegnących równolegle do ul. Wyszogrodzkiej. W związku z pracami modernizacyjnymi pojawiły się wątpliwości, czy sochaczewska kolejka wąskotorowa wznowi kursy w nowym sezonie. Okazało się że obawy były bezpodstawne. Wąskotorówka rozpoczęła przejazdy turystyczne do Tułowic w terminie.

Niestety nadal w czasie prowadzonych robót kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na kolejnych odcinkach wprowadzono ruch wahadłowy.

- Na dzień dzisiejszy nie ma zagrożeń, które miałyby wpływ na opóźnienie związane z realizacją inwestycji i dotyczy to obydwu naszych przedsięwzięć prowadzonych w Sochaczewie - mówi rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon. -   Zgodnie z harmonogramem przebiegają zarówno prace na odcinku ul. Wyszogrodzkiej i Chodakowskiej, jak i skrzyżowaniu ul. Licealnej z Piłsudskiego. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek problemy związane z robotami, są rozwiązywane na bieżąco. W Chodakowie aktualnie ekipy firmy Skanska prowadzą prace związane z branżą kolejową, roboty brukarskie, ziemne i branżowe (przekładane są wszystkie sieci podziemne).

Przypomnijmy, że remont ul. Wyszogrodzkiej planowany był już w roku 2010. Niestety problemy finansowe województwa mazowieckiego związane z koniecznością wypłacania tzw. janosikowego przez lata torpedowały tę inwestycję.

Agnieszka Poryszewska

A A A
08.06.2016
godz.11:11
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt