przejdź do Sochaczew.pl
213846 odwiedzin
Remont kuchni i stołówki w chodakowskiej szkole

Zespół Szkół w Sochaczewie otrzymał z budżetu miasta 400 tysięcy złotych na przebudowę węzła kuchennego oraz stołówki. Prace  zostaną przeprowadzone już w najbliższe wakacje.

Stan kuchni jest obecnie bardzo zły, całość wymaga natychmiastowego remontu. Pomieszczenia węzła zajmują powierzchnię ok 50 mkw.  Dodatkowe 80 mkw. stanowi szkolna stołówka, w której każdego dnia obiady je około 200 uczniów.

Jak powiedział nam dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Pakuła, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem będzie rozebranie starej kuchni węglowej i budowa nowej, zasilanej gazem. W pobliżu placówki biegnie nitka sieci gazowej i pozostaje jedynie kwestia przyłącza.

- Węzeł kuchenny znajduje się w najstarszej części szkoły. Planowana przebudowa będzie kontynuacją prac, które zostały przeprowadzone w poprzednie wakacje – mówi Zbigniew Pakuła. - Do pomieszczeń kuchennych doprowadzona jest nowa instalacja elektryczna, która kończy się  obecnie na skrzynce rozdzielczej. Jest to jedyne pomieszczenie, które funkcjonuje jeszcze na starej instalacji, dlatego w pierwszym etapie przebudowy nastąpi uzbrojenie ścian w nowe kable. Dodatkowo przestrzeń kuchenna zostanie powiększona o niewykorzystywane dotąd pomieszczenia. Znaczną cześć środków pochłoną też wydatki na zakup nowego wyposażenia kuchni – powiedział nam dyrektor Zespołu Szkół w Sochaczewie.

Urząd Miejski przystąpi do przygotowania projektu inwestycyjnego. Kolejnym etapem będzie wyłonienie wykonawcy w ogłoszonym przetargu. Wszystkie te procedury zajmą kilka tygodni. Jeżeli nie wystąpią żadne komplikacje, remont rozpocznie się w lipcu. Przy sprawnym przebiegu prac jego ukończenie powinno nastąpić jeszcze przez rozpoczęciem nowego roku szkolnego. (mf)

A A A
01.06.2016
godz.15:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość