przejdź do Sochaczew.pl
207604 odwiedzin
Dofinansujemy wojewódzkie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ratusz i MZDW szykują się do remontów dwóch dróg wojewódzkich przebiegających przez teren miasta. To ulica Chopina oraz odcinek 15 Sierpnia. 

Pierwszym krokiem będzie wpisanie obydwu zadań do tegorocznego budżetu miasta i Wieloletniej Prognozy Finansowej, a decyzję w tej sprawie podejmą radni na sesji 24 maja. Na dobry początek to 10 tys. na projekt remontu ul. Chopina, odcinka od ronda Jana Pawła II do torów kolejki wąskotorowej, a także 10 tys. zł na projekt przebudowy ul. 15 Sierpnia, najbardziej zniszczonego odcinka od obwodnicy do skrzyżowania z ul. Inżynierską.

- Odkładając pieniądze na dokumentację pokazujemy Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich, że chcemy pomagać w remontach dróg nawet wtedy, gdy opiekuje się nimi inny zarządca. To zrozumiałe, że kierowcy chcą mieć równe drogi, piesi proste i oświetlone chodniki, a kto jest właścicielem drogi to sprawa drugorzędna. Przez kilka lat, gdy województwo borykało się z „Janosikowym” i znaczą część dochodów musiało oddawać na rozwój biedniejszych regionów kraju, cierpliwie czekaliśmy aż problem zniknie. Tak się stało i marszałek dysponuje teraz znacznie większym budżetem – wyjaśnia burmistrz Piotr Osiecki.

Z dokumentacją nie trzeba się spieszyć, gdyż MZDW tylko w tym roku na przebudowę dwóch rond przy Licealnej i Wyszogrodzkiej wyda ok. 7 mln zł, a w przyszłym roku chce przebudować ulicę Chodakowską na całej długości. Z tego powodu w tym roku ratusz wydziela 20 tys. na wstępne prace projektowe, a w WPF gwarantuje kolejne 200 tys. na ich sfinalizowanie w 2017 roku. MZDW otrzyma od miasta pełną, kompletną dokumentację pozwalającą na rozpoczęcie prac w terenie.

A A A
24.05.2016
godz.10:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość