przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245114 odwiedzin
Motoserce dla Michała i Rafała

Wspaniała zabawa i szczytny cel to znaki rozpoznawcze tej imprezy. Od kilku lat na terenie sochaczewskiej kolejki wąskotorowej prowadzone są zbiórki krwi oraz pieniędzy dedykowane przewlekle chorym. Towarzyszą im koncerty, występy i mnóstwo atrakcji. 

Już od samego rana w niedzielę 8 maja Stacja Muzeum (dawne Muzeum Kolei Wąskotorowej) tętniło życiem. Od godziny 10 trwały pokazy tańca, występy dzieci i młodzieży, prezentacja zabytkowych samochodów, pokazy ratownictwa medycznego, darmowe przejazdy quadami dla najmłodszych, pokazy sztuk walki, bezpłatne przejazdy kolejką wąskotorową i wiele innych. Nic więc dziwnego, że „Motoserce” odwiedziło ponad 4 tys. gości.

W samo południe uroczyście powitał ich Tomasz Sołdaczuk z Boruta MC (główny organizator). Towarzyszyli mu posłowie Maciej Małecki i Marek Jakubiak, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, Sławomir Cypel z Dragon Fight Club, Trolle ASG Team Sochaczew oraz oczywiście dyrektor Stacji Muzeum Radosław Konieczny. Imprezę prowadziła, już tradycyjnie, Izabela Goryniak.

Znakiem rozpoznawczym „Motoserca” są oczywiście koncerty. Dla sochaczewian zagrały zespoły Tajm, Smunky oraz laureaci konkursu „W rytmie rocka”, a na zakończenie odbyła się wspólna zabawa taneczna z zespołem Avanti. Gwiazdą był jednak zespół HLA. Grupę tworzą lekarze z Zygmuntem Kalicińskim na czele. Jest on szefem Fundacji dla Transplantacji oraz lekarzem pracującym m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka. Kilka utworów z repertuaru Elvisa Presleya zaśpiewał też gość specjalny imprezy - Michał Milowicz.

Równolegle wiele ciekawych rzeczy działo się przy ul. Towarowej. Podczas trwającej cały dzień zbiórki krwi, goście oddali jej łącznie 23 litry. Grupa bębniarzy z L’ombelico del Mondo zorganizowała pokazowy mecz w piłkę nożną na szczudłach. Widzowie mogli podziwiać próbkę umiejętności motocyklisty, który zaprezentował pokazy kaskaderskie. Jak co roku zorganizowano również symulację wypadku drogowego. Służby ratownicze (straż pożarna i pogotowie ratunkowe) udzielały pomocy poszkodowanemu w wypadku motocykliście oraz rozcinali osobę uwięzioną w aucie.

Miłym akcentem było pojawienie się na scenie Michała Piskorowskiego. To dla niego była prowadzona zbiórka podczas ubiegłorocznej edycji Motoserca. Michał jest już zdrowy. Dziękował organizatorom imprezy oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali mu wsparcie.

A podczas tegorocznej edycji kwestowano na rzecz dwójki potrzebujących. Prowadzono charytatywną zbiórkę oraz licytacje na rzecz Michała Flakowskiego i Rafała Kunickiego. Michał ma 9 lat i w kwietniu 2015 wykryto u niego białaczkę. Chłopiec urodził się z wieloma wadami wrodzonymi. Ciężka praca ze specjalistami oraz szereg operacji doprowadziły do tego, że może chodzić,  biegać i cieszyć się życiem. Białaczka jest kolejnym  wyzwaniem dla niego i całej rodziny. Z kolei życie Rafała zmieniło się z dnia na dzień w sierpniu ubiegłego roku. Gdy z rodziną i przyjaciółmi przebywał nad jeziorem, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Stracił czucie w rękach i nogach. Lekarze nie stwierdzili przerwania rdzenia kręgowego. Dzięki temu nadal jest nadzieja na jego powrót do  sprawności.

Obydwu potrzebującym być może choć odrobinę łatwiej będzie pokonywać przeszkody dzięki pieniądzom zebranym przez wolontariuszy. Każdy z beneficjentów zostanie wsparty sumą 4,7 tys. zł.

Agnieszka Poryszewska,
Maciej Frankowski

A A A
10.05.2016
godz.08:49
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt