przejdź do Sochaczew.pl
207609 odwiedzin
Zbudują nam plażę

Na początku maja ruszyły prace przy budowie plaży miejskiej. Jest to zwycięski projekt Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego, który zdobył poparcie blisko dwóch tysięcy mieszkańców. Oficjalne otwarcie plaży odbędzie się w sobotę 18 czerwca.

Wykonaniem plaży miejskiej nad Bzurą zajmuje się firma Agnes-Bud z Mistrzewic. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane za 210 tysięcy złotych. W jego ramach, przy dawnej przystani przy ul. Moniuszki, powstanie sztuczna plaża o powierzchni 1,2 tys. mkw, pływający pomost wraz z trapem wejściowym i slipem do wodowania kajaków, a także utwardzona ścieżka dla pieszych.

Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi w sobotę 18 czerwca, kiedy to imprezę „Socho Sun Day” zorganizują wraz z ratuszem wnioskodawcy zwycięskiego projektu w SBO 2016 – Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa. Początek o godzinie 12.00.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to wydarzenie pełne atrakcji dla całej rodziny. W ramach niej odbędą się m.in. pokazy ratownictwa WOPR oraz ratownictwa medycznego, kajakowanie, turniej siatkówki plażowej. Przeprowadzone zostaną liczne konkursy: na najbardziej „odjechany” parasol plażowy, na budowę zamku z piasku, konkurs Moto GP. Ponadto będzie miał miejsce finał akcji mural, na scenie zagrają lokalne zespoły, motocykliści rozpalą grilla. (mf)

A A A
11.05.2016
godz.14:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość