przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240225 odwiedzin
Lampy do końca wakacji

Już wiadomo, że na zlecenie ratusza oświetlenie boiska MOSiR w Chodakowie wykona przedsiębiorstwo INST-EL. Prace pochłoną łącznie 94 tys. zł. Najpierw firma zaprojektuje system, a potem, na podstawie zatwierdzonej przez UM dokumentacji, oświetli płytę boiska o wymiarach 105 x 65,32 m.

Pierwszym etapem będzie opracowanie dokumentacji precyzyjnie wskazującej, gdzie staną słupy oświetleniowe, ile ich należy zamontować, jakie lampy tam zawisną, gdzie ułożyć przewody elektryczne, a gdzie stanie skrzynka sterująca całym systemem.

- Wymagamy oświetlenia zgodnego z normami określonymi dla boisk treningowych. Dopiero gdy zapoznamy się z projektem, zatwierdzimy go, firma dostanie zgodę na budowę. Ustaliliśmy z wykonawcą, że wszystko ma być gotowe do końca wakacji – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Jego zdaniem boiska wyposażone w oświetlenie żyją, dzieci i młodzież trenują nawet po zmroku, a to szczególnie ważne zimą, gdy ciemno robi się około 16.00. Gdy tylko pozwala na to pogoda, z boiska treningowego „Orkana” ostatni zawodnicy schodzą po 20.00.

Przypomnijmy, że oświetlenie boiska to pierwszy element projektu, który, wraz z czterema innymi pomysłami, zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego autorzy wymarzyli sobie nie tylko oświetlenie, ale też nawodnienie murawy.  Wszystko miało kosztować 100 tys. zł, ale widać, że niemal całą odłożoną kwotę pochłonie oświetlenie.

A A A
16.05.2016
godz.09:51
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt