przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245155 odwiedzin
Enej gwiazdą Dni Sochaczewa!

Jak co roku w drugi weekend czerwca odbędą się Dni Sochaczewa. Od 10 do 12.06 na terenie całego miasta zaplanowano szereg atrakcji, choć jak zwykle największa publiczność zgromadzi się pod sceną ustawioną na terenie MOSiR. Zagra dla nich łącznie sześć kapel, ze zwycięzcą show „Must Be The Music” na czele. 

W ratuszu trwają intensywne przygotowania do święta miasta. Nie chcemy na razie zdradzać wszystkich szczegółów imprezy. Udzielimy za to odpowiedzi na pytanie, które rokrocznie stawiają sobie sochaczewianie: kto zagra na Dniach? W tym roku wystąpią: Teren C, Golden Life i Bayer Full (sobota) oraz The Last Ride, Manchester i Enej (niedziela). Oprócz tego w sobotę zaprezentują się wykonawcy związani z Sochaczewskim Centrum Kultury, a w niedzielę dzieci ze szkół i przedszkoli. Od piątku do niedzieli będą się odbywać także imprezy sportowe, pokazy, wystawy itd. Do tematu Dni Sochaczewa będziemy jeszcze wracać, a w numerze z 7 czerwca zamieścimy ich szczegółowy program. Dlatego też zachęcamy do śledzenia naszych publikacji i informacji na stronach interentowych: ziemiasochaczewska.sochaczew.pl oraz ziemia-sochaczewska.pl, portalu sochaczew.pl, a także redakcyjnym facebooku. Tymczasem – charakterystyka muzycznych gwiazd Dni Sochaczewa 2016.

Teren C
Zespół powstał w 1983 roku. Już w latach 80. występował w Mrągowie obok największych gwiazd country. W tej dekadzie grali dużo koncertów, wielokrotnie zmieniał się też skład. Niestety, z powodów losowych muzycy zawiesili działalność, by wrócić dopiero po 20 latach, a więc w roku 2010.  Zespół wykonuje przede wszystkim własne utwory, czasem sięgając do muzycznych standardów.

Golden Life
Zespół legenda, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich dorobek muzyczny to przede wszystkim pięć płyt, wiele nagród i liczne koncerty gromadzące pokolenia słuchaczy. Golden Life koncertuje nie tylko na polskich scenach, ale również w USA, Niemczech, Francji, Austrii. Ich największe hity to: „24.11.94”, ”Helikopter”, „Dobra, dobra, dobra”. Nowa piosenka zespołu „TIP” propaguje szczytną ideę transplantacji. Grupa chce zaangażować jak najwięcej osób do publicznej dyskusji na ten temat.

Bayer Full
Najstarszy i jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej. Jego liderem jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku siedem płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16 milionów egzemplarzy. Jednym z ciekawszych aspektów ich działalności jest to, że zespół zdobył olbrzymią popularność w Chinach, gdzie znany jest jako Bai Fu. Ich występy oglądały miliony widzów przed telewizorami. Na koncertach bawiły się tysiące fanów. Bayer Full podpisał w Chinach rekordowy kontrakt na 67 milionów płyt. Z ich dorobkiem muzycznym zetknął się chyba każdy, więc wystarczy zanucić sobie „Moją Muzykę” albo „Wszyscy Polacy”, aby poczuć klimat sobotniego wieczoru na Dniach Sochaczewa.

The Last Ride
Polski zespół pop-rockowy założony w 2008 r. Niepowtarzalny styl i brzmienie, w połączeniu z mocną sekcją rytmiczną, sprawiają, że muzyka The Last Ride rewelacyjnie brzmi na koncertach, a melodyjny i dynamiczny wokal Agaty Sobocińskiej dodaje kompozycjom solidnej dawki energii. Grupa ma na swoim koncie liczne koncerty plenerowe u boku wykonawców takich jak: Ania Wyszkoni, Kamil Bednarek, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk.

Manchester
Toruńska grupa grająca mieszankę punka i britpopu. W 2008 roku zostali zwycięzcą festiwalu Top Trendy, deklasując rywali utworem „Dziewczyna Gangstera”. Wygrali w głosowaniu internautów i zdobyli nagrodę publiczności. W tym samym roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Manchester”. Teksty Manchesteru często opowiadają o problemach damsko-męskich, przy czym zespół wyraźnie opowiada się po stronie płci brzydkiej.

Enej 
W jego twórczości mieszają się wpływy ukraińskie, litewskie i polskie. W roku 2010 Enej z powodzeniem wystąpił w eliminacjach do Przystanku Woodstock, pokonując 700 zespołów i zapewniając sobie występ na dużej scenie. W tym samym roku wydana została płyta „Folkorabel”, która w krótkim czasie uzyskała status złotej. Kolejny rok - 2011, okazał się dla zespołu jeszcze bardziej udany. Enej wystartował w programie „Must Be The Music” w telewizji Polsat i okazał się jego zwycięzcą. Już dzień po finałowym odcinku większość stacji radiowych w Polsce zaczęła grać utwór „Radio Hello”. Od kilku lat każdy sezon wakacyjny upływa Enejowy pod znakiem koncertów. Mimo ogromnej ilości występów, każdy z nich traktowany jest przez zespół wyjątkowo, przekazując publiczności wyjątkową energię.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

A A A
10.05.2016
godz.09:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt