przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245080 odwiedzin
Historyczny mecz


RC Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków  59:11 (28:8)

punkty: Gasik (14), Kowalewski (10), Stencel (10), Kamiński (5), Boukhaloua (5), Rakowski (5), Orliński (5), Pawelec (5)

skład: Konrad Pietrzyk (41' Piotr Pietrzyk), Marcin Stencel, Tomasz Gasik, Radosław Rakowski (41' Robert Pawelec), Konrad Pisarek, Nadir Boukhaloua, Michał Ojdowski (50' Łukasz Śmielak), Emil Kowalewski, Przemysław Kamiński (41' Daniel Wiktorowski), Piotr Wawrzyńczak (50' Tomasz Malesa), Maciej Brażuk (65' Jarosław Orliński), Kamil Kościelewski, Kamil Wydrzyński, Wiktor Dobrowolski, Robert Zatorski (50' Piotr Bryszewski)
Sędziowali: Tomasz Jarowicz, Andrzej Pantoł oraz Łukasz Śmielak

W sobotę sochaczewscy rugbiści po raz czterechsetny walczyli na boisku w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już pierwsza akcja zakończyła się punktami. Przemysław Kamiński nakrył kopnięcie rywala, pobiegł za jajem i przyłożył je na polu punktowym rywali. Tomasz Gasik kopnięciem podwyższył wynik. Sochaczew jednak słynie z gościnności. W następnej akcji Konrad Pietrzyk podarował punkty rywalom. Piłka po kopnięciu naszego obrońcy została nakryta. Okazji nie zmarnował Jacek Bielawski i przycisnął ją do murawy. Kolejne minuty to dominacja sochaczewian, którzy jeszcze trzykrotnie przykładali po bardzo dynamicznych i efektownych akcjach. Licznie zebranym kibicom z pewnością zostanie w pamięci indywidualny rajd Nadira Boukhaloue'a. Nasz Francuz ruszył w kierunku rywali. Przekopnął piłkę nad ich linią obrony. Jajo wpadło Nadirowi prosto w dłonie i „dziesiątka” Orkana zaliczyła „słupy”. W czasie przerwy rugbiści zeszli do szatni (po raz pierwszy w swojej historii), a na bieżni odbyła się krótka jubileuszowa uroczystość. Zostali zaprezentowani aktorzy pierwszego (oczywiście w I lidze) meczu, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki. Następnie Jacek Dybiec wręczył prezesowi RCO okazały puchar ufundowany przez oldboyów. Rozpoczęła się druga połowa. Przewaga gospodarzy (pomimo wprowadzenia zawodników z ławy) nie podlegała dyskusji. Kolejnych 6 przyłożeń są tego najlepszym dowodem. Jedno z przyłożeń zdobył Jarosław Orliński, który po dłuższej nieobecności powrócił na rugbowe boisko. Orkan wysoko wygrał i za to chwała dla naszych Wojowników. Wawelskie Smoki pokazały, że ambitnie potrafią walczyć do końca i za to im należy się wielki szacunek. Sobotni mecz był jeszcze z jednego powodu historyczny. W roli sędziego bocznego zadebiutował Łukasz Śmielak.

Wyniki XI kolejki:

Posnania – AZS AWF  48:17 (24:10)

B.Lublin – Arka  21:24 (10:7)

Lechia – B.Łódź  25:27 (15:11)

Tabela:

1.Budowlani Łódź  51

2.Lechia Gdańsk  40

3.Arka Gdynia  39

4.RC ORKAN Sochaczew  31

5.Posnania Poznań  30

6.Budowlani Lublin  17

7.Juvenia Kraków  5

8.AZS AWF Warszawa  5

(et)

A A A
19.04.2012
godz.12:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt