przejdź do Sochaczew.pl
207415 odwiedzin
Już niedługo, coraz bliżej...

Zbliżają się matury, a sochaczewskie szkoły żegnają absolwentów. Nasza redakcja uczestniczyła w jednym z takich wydarzeń. Wręczenie świadectw ukończenia technikum i liceum wyjątkowo uroczysty charakter miało w 80-tce.

W piątek 29 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego spotkali się absolwenci z roku 2016 i 1966. Obydwa roczniki otrzymały świadectwa. Przedstawicielom rocznika 1966 wystawiono oceny z przedmiotów takich jak „żywotność” (zaskakująco dobra) czy „udział w spotkaniach klasowych” (wzorowy). Maturzyści sprzed półwieku okazali się prawdziwą kopalną humoru i ciekawych anegdot, o których napiszemy w najbliższym wydaniu „Ziemi”.

Tegoroczni absolwenci, oprócz ostatnich w życiu świadectw ukończenia klasy, otrzymali szereg nagród za osiągnięcia w nauce, sporcie i udzielanie się w życiu szkoły. Jak mówił absolwent pierwszego rocznika technikum mechanicznego z 80-tki Jan Anyszewski, warto zapamiętać ten dzień, bo niezależnie od tego jak potoczą się dalsze losy, okres ten pozostanie w pamięci momentem, gdy cały świat stoi przed nami otworem.

Biorąc pod uwagę liczbę wręczonych świadectw z czerwonym paskiem, nagród i wyróżnień, przyszłość naszych maturzystów rysuje się w bardzo atrakcyjnych barwach. Wśród nich z pewnością wyróżnił się Hubert Adamczyk, laureat Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na szczeblu krajowym. Jeszcze nie przystąpił do matury, a już otrzymał list z Uniwersytetu Jagielońskiego. Najlepsza uczelnia w kraju bardzo chętnie powita Huberta w swoich progach, jeżeli ten zdecyduje się studiować w jej murach. (ap)

A A A
01.05.2016
godz.15:32
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość