przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245081 odwiedzin
Tak upadają Plecewice

Od końca maja 2015 roku spółka akcyjna PCB Plecewice znajduje się w stanie upadłości. Ten, kto zdecydowałby się się na jej zakup, musiałby dysponować olbrzymim zapasem gotówki.

Sprawę prowadzi syndyk Witold Missal. Określił on wartość likwidacyjną nieruchomości firmy na niecałe 3,2 mln zł netto. Niższa cena spowodowana jest faktem, że ewentualny nabywca Plecewic musi liczyć się z tym, iż składniki majątku są obciążone różnymi zobowiązaniami. Syndyk wycenił również ruchomości oraz takie elementy majątku jak domena internetowa czy logo firmy. Taki „komplet” wyceniono na prawie 7 mln zł netto. Suma ta robi wrażanie. To jednak nic w porównaniu z wartością rynkową oszacowaną aż na 12 mln zł netto.

Tyle mówi wycena sporządzona przez rzeczoznawcę majątkowego. Z kolei przetarg, który widnieje na stronie internetowej firmy ustala jej cenę wywoławczą na 5 mln 145 tys. zł. Termin składania ofert upłynął 11 kwietnia. Niestety nie znalazł się żaden chętny, by kupić upadły zakład.

Jak powiedział nam Witold Missal, nie planuje on rozpisania kolejnego przetargu. Syndyk uważa, że nie ma realnych szans, by ktoś kupił zakład w całości.

- Majątek będziemy sprzedawać więc w transzach. Najpierw ogłosimy przetargi na zakup ruchomości spółki. Następnie będziemy szukać nabywcy na poszczególne nieruchomości PCB – mówi.

Przedsiębiorstwo założono w 1967 roku. Przez lata stało się jednym z najbardziej znanych wytwórców tzw. ceramiki poryzowanej w kraju oraz jednym z większych pracodawców w okolicach Sochaczewa. 27 maja 2015 roku Sąd Rejonowy w Płocku ogłosił upadłość przedsiębiorstwa. (ap)

A A A
05.05.2016
godz.09:46
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt