przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244610 odwiedzin
Taniej autobusem sochaczewskiego ZKM

Na majową sesję Rady Miasta trafić ma projekt uchwały wprowadzającej czasowe bilety komunikacji miejskiej. To ukłon zwłaszcza w kierunku pasażerów mieszkających na obrzeżach miasta. 

60-minutowy bilet kosztować ma odpowiednio 3 zł (normalny) i 1,5 zł (ulgowy). Jeżeli radni pozytywnie odniosą się do tego pomysłu, być może rozwiązanie obowiązywać zacznie już w wakacje.

- Naszym celem było ułatwienie przesiadek osobom mieszkającym chociażby w Malesienie czy ul. Korczaka. Ci ostatni np. często przesiadają się w Chodakowie. Są więc zmuszeni kasować, jadąc w jedną stronę, dwa bilety po 2,8 zł. Jeżeli przejrzą nasz rozkład jazdy, bez problemu tak zaplanują podróż, by skasować tylko jeden, godzinny bilet – powiedział nam dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej Krzysztof Sieczkowki.

Dyrektor uważa, że rozwiązanie to dobrze się sprawdzi również w połączeniu z możliwością skorzystania przez pasażerów z aplikacji livebus na telefony komórkowe. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

- W czasach, gdy niemal każdy ma cały czas przy sobie komórkę, wszystko to pozwoli sochaczewianom na dużą oszczędność czasu i oczywiście pieniędzy. Nawet jeżeli nasz przejazd w obydwie strony ma tylko jedną przesiadkę, to, zamiast 11,2 zł, z biletem czasowym zapłacimy 6 zł – mówi Krzysztof Sieczkowski.

Oprócz tego ZKM nadal prowadzić będzie sprzedaż karnetów uprawniających do sześciu przejazdów (w tym jeden gratis) w cenach 14 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy). (ap)

A A A
06.05.2016
godz.08:44
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt