przejdź do Sochaczew.pl
206054 odwiedzin
Sochaczewianie podziękowali za Chrzest

W niedzielę, 17 kwietnia, w kościele św. Wawrzyńca odprawiona została uroczysta msza dziękczynna z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Celebrował ją ks. kanonik Piotr Żądło. Jubileusz świętowali licznie zgromadzeni wierni, w tym m.in. burmistrz Piotr Osiecki z małżonką, wiceburmistrzowie  Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski i wicestarosta Tadeusz Głuchowski.

Mszę rozpoczęła pieśń "Bogurodzica", która przez wieki towarzyszyła polskiej państwowości. W przygotowanym na tą okazję kazaniu ks. Piotr Żądło zawarł liczne akcenty historyczne. Rozpoczął je słowami Cypriana Kamila Norwida "Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej". Potem wyraził swoje opinię na temat ogromnej roli, jaką odegrało przyjęcie chrztu na ziemiach polskich.  Podkreślił rolę wiary chrześcijańskiej, jako czynnika spajającego polski naród, stojącej u podwalin jego tożsamości.

Po uroczystej mszy, orkiestra kameralna Camerata Mazovia wykonała koncert symfoniczny na który złożyła się Uwertura Fantastyczna „Bajka”, Mazur z opery „Halka”  Stanisława Moniuszki i IV Suita Orkiestrowa „Mozartiana” Piotra Czajkowskiego.

Szczegółowa relacja z mszy i koncertu: http://sck.sochaczew.pl/20160418/camerata-mazovia-na-chrzest-polski

A A A
19.04.2016
godz.09:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość