przejdź do Sochaczew.pl
205900 odwiedzin
Miliony dla OSP

Są dobre wieści dla strażaków-ochotników. Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił nabór wniosków na unijne dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Mazowsza. Jest o co walczyć. Do rozdysponowania w ramach konkursu jest ponad 6 mln zł. 

Otrzymaną dotację można przeznaczyć na zakup wozów strażackich wraz ze sprzętem do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof. Oprócz tego jednostki OSP mogą uzupełnić swoje zasoby o specjalistyczny sprzęt, taki jak: pompy pożarnicze, zestawy do ratownictwa technicznego i medycznego oraz agregaty prądotwórcze. Dofinansowanie można wykorzystać także na zakup wyposażenia z zakresu ochrony przeciwpowodziowej oraz ratownictwa: wodnego, wysokościowego, chemiczno-ekologicznego i poszukiwawczo-ratowniczego.

O wsparcie mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Do zdobycia jest 6 mln zł.

Konkurs prowadzony jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Wnioski należy składać tylko w formie elektronicznej do 30 maja br. przez dostępny na stronie www.funduszedlamazowsza.eu system informatyczny MEWA 2.0.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz dokumenty można znaleźć na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. (opr. sos)

A A A
19.04.2016
godz.10:40
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość