przejdź do Sochaczew.pl
207579 odwiedzin
W rytmie rocka po raz drugi

Sochaczewskie Gimnazjum nr 2 im. Króla Władysława Jagiełły już po raz drugi stało się miejscem rywalizacji młodych wokalistów i zespołów muzycznych z terenu naszego powiatu. Odbył się w nim Powiatowy Konkurs Piosenki „W Rytmie Rocka”.  W szranki stanęło 65 uczestników, a ich występy oceniało profesjonalne jury.

Przesłuchania potrwały kilka godzin, a młodzi wykonawcy rywalizowali aż w sześciu kategoriach. Wśród najmłodszych nie zabrakło ciekawych, powiązanych tematycznie z wykonywanym utworem, kostiumów. Starsi postawili na ogólnie znaną stylistykę rockową. Królowały przetarte spodnie i luźne koszulki.

O ile w kategorii klas podstawowych I-III bezkonkurencyjne były dzieciaki z SP 4, to kategoria wiekowa klas IV-VI przysporzyła jurorom sporych problemów i długich dyskusji na trwającym kilkadziesiąt minut posiedzeniu. A jurorów konkurs miał nie byle jakich.  Przewodniczący Mirosław Kalisiewicz to znany przedsiębiorca i menager, ale także muzyk z zamiłowania. W swoim życiu występował w niezliczonych zespołach muzycznych. Ostatnio związany jest z grupą „Zespół Prezesów”. Waldemar Dąże to z kolei znany muzyk, wokalista i kompozytor. Występował m.in. z Marcinem Rozynkiem w grupie Atmosphere, która po wygraniu w 1996 roku przeglądu „Marlboro Rock In” wydała dwie płyty z wytwórnią SONY Music Polska. Ostatnio zespół został reaktywowany, a w radiu można usłyszeć jego nowe single. Nad poprawnością wykonania piosenek anglojęzycznych czuwał trzeci członek jury, nauczycielka wspomnianego języka, Katarzyna Buczek.

Prawdziwa rywalizacja zaczęła się w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Stawka była bardzo wyrównana i jednocześnie na wysokim poziomie. Do tego stopnia, że jury zdecydowało się na przyznanie dwóch pierwszych miejsc w kategoriach solistów i zespołów muzycznych. Świetny występ dała uczennica ZS im F. Chopina Weronika Migda. Jej wykonanie utworu „Co mi panie dasz?” porwało publiczność i wzbudziło zachwyt jurorów, którzy wróżą Weronice zawodową karierę wokalną. W niczym nie ustępowała jej Wiktoria Fiedler z Gimnazjum nr 2, która zdecydowała się na wykonanie, wcale niełatwego, utworu „Smells like teen spirit” legendarnej już grupy z początku lat 90. – Nirvana. Nawet jeśli w interpretacji Wiktorii było więcej Tori Amos, niż Kurta Cobaina, to i tak udało jej się stworzyć niepowtarzalny, hipnotyzujący klimat wspomnianego utworu.

W kategorii zespołów bardzo dobry występ dał „Zespół Miedzyszkolny” - Miłosz Fergiński, Szymon Bąbała, Piotr Zborowski, Piotr Dąbrowski i Wojciech Fortuna. Uwagę przykuło ich bardzo dojrzałe wykonanie piosenki „Kryzysowa narzeczona”. Jednak przynajmniej równie dobrze poradził sobie zespół z Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie ze znakomitą i wspomnianą już w tym tekście Weroniką Migdą w składzie.
Jak na poważny przegląd muzyczny przystało, nie zabrakło też atrakcyjnych nagród, które na zakończenie uczestnikom wręczała dyrektor Gimnazjum nr 2 Teresa Zawisza-Chlebowska.

Należy się zgodzić z przewodniczącym jury, Mirosławem Kalisiewiczem, który, z punktu widzenia przedsiębiorcy, stwierdził, że sochaczewska szkoła ma już w tej chwili znakomity produkt z naprawdę profesjonalnie przygotowanymi uczestnikami i świetną oprawą techniczną. Jedyne czego brakuje, to odpowiednie wypromowanie wydarzenia.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

Laureaci festiwalu:
Szkoły podstawowe klasy 1 - 3 kategoria - zespół wokalny

I miejsce SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Sochaczewie  - Małgorzata Wojtkowiak, Klaudia Błędowska, Otylia Machcińska, Weronika Szajewska, Filip Chojnacki (opiekun Małgorzata Szyrle)
Szkoły podstawowe klasy 4 – 6 kategoria - soliści
I miejsce SP im. św. M. Kolbego w Teresinie – Aleksandra Sobota (opiekun Agnieszka Fortuna)
II miejsce SP nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie – Amelia Ratajczyk (opiekun Katarzyna Proch)
III miejsce SP im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie – Julia Pałdyna (opiekun Janusz Przydworski)
III miejsce SP im. św. M. Kolbego w Teresinie – Zuzanna Gołąb (opiekun Agnieszka Fortuna)
Szkoły podstawowe klasy  4 - 6 kategoria -  zespół wokalny
I miejsce SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Sochaczewie  – Norbert Skrzypczyński, Karol Miłkowski, Karol Tempczyk (opiekun Anna Olechniewicz)
II miejsce SP nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie – Dawid Błaszczyk, Bartłomiej Kądziela, Miłosz Pędowski, Alan Wasilewski (opiekun Kinga Przybylska)
II miejsce SP im. św. M. Kolbego w Teresinie – Filip Kacprzak, Mateusz Gawor (opiekun  Agnieszka Fortuna)
III miejsce  SP im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach - Marta Baczyńska, Natalia Żakowska  (opiekun Beata Kłosińska)
Wyróżnienie: SP im. św. M. Kolbego w Teresinie -Wiktoria Kornacka, Maja Chojnacka, Kinga Bodych, Sylwia Gawryszewska (opiekun Agnieszka Fortuna)
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – soliści
I miejsce Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie – Wiktoria Fiedler (opiekunowie: Beata Wasilewska, Jarosław Boszko)
I miejsce Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie – Weronika Migda (opiekun Kinga Przybylska)
II miejsce Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie – Julia Woźnicka (opiekun Kinga Przybylska)
III miejsce Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Szymanowie – Zuzanna Gołębiowska (opiekun p. Janusz Przydworski)
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – zespoły wokalne
I miejsce Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie – Wiktoria Fiedler, Daria Sobczak ( opiekunowie: Beata Wasilewska, Jarosław Boszko)
II miejsce Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie – Aleksandra Panek, Małgorzata Gawor, Aleksandra Zasłona (opiekun Robert Jędrzejewski)
III miejsce Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Szymanowie – Zuzanna Jankowska, Zuzanna Gołębiowska, Aleksandra Wojtczak (opiekun Janusz Przydworski)
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – zespoły muzyczne
I miejsce Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie – Julia Woźnicka, Weronika Migda, Piotr Dąbrowski, Lena Wachowska (opiekun Kinga Przybylska)
I miejsce Zespół Międzyszkolny– Miłosz Fergiński ( LO im. F. Chopina w Sochaczewie), Szymon Bąbała ( LO im. F. Chopina w Sochaczewie), Piotr Zborowski (Gimnazjum Powiatowe w Sochaczewie), Piotr Dąbrowski Gimnazjum nr 3 im. F. Chopina w Sochaczewie, Wojciech Fortuna Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie.

A A A
25.03.2016
godz.14:52
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość