przejdź do Sochaczew.pl
207412 odwiedzin
Wielkanoc na Mazowszu

W Niedzielę Palmową 20 marca salę wystawową w hotelu Chabrowy Dworek odwiedziły setki osób. A to za sprawą dorocznego kiermaszu „Wielkanoc na Mazowszu”. 

Była to świetna okazja do podziwiania i zakupu m.in. pisanek, koszyczków, dekoracji i ozdób wielkanocnych, ale też biżuterii, obrazów, rzeźb, wyrobów z filcu, drewna, masy solnej. Nie zabrakło produktów cukierniczych czy pszczelarskich. Słowem, wszystko, co jest w stanie wizualnie i smakowo uatrakcyjnić święta.

Wielu wystawców, którzy uczestniczyli w imprezie po raz pierwszy, chwaliło organizację i przygotowanie kiermaszu. Każdy z prezentujących swoje stoiska podczas „Wielkanocy na Mazowszu” otrzymał specjalne pisemne podziękowanie od starosty Jolanty Gonta, która podczas oficjalnego otwarcia kiermaszu mówiła, że jest pod wielkim wrażeniem prezentowanych wyrobów.

Podobnego zdania było wielu oficjalnych gości, a świąteczne życzenia wszystkim uczestnikom składał proboszcz parafii Niepokalanów o. Andrzej Sąsiadek, który poświęcił prezentowane produkty.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja potraw świątecznych, którą przygotowali kucharze z hotelu Chabrowy Dworek.

Był również konkurs dla wystawców. Poziom rywalizacji spowodował, że komisja konkursowa miała spory problem z wyborem najlepszych. Ostatecznie okolicznościowe puchary starosty sochaczewskiego powędrowały do: Agnieszki Wachnik z pracowni „Agajoka” za najładniejszy koszyczek wielkanocny, Aleksandry Pisarskiej z Łowicza za najładniejszy stroik, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie za najładniejsze/najsłodsze stoisko wystawiennicze.

Stoiska z pięknymi dekoracjami świątecznymi przygotowali także uczniowie Zespołu Szkół w Teresinie, mieszkańcy DPS w Młodzieszynie, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chodakowie, wychowanki MOW w Załuskowie oraz blisko 60 innych wystawców. (opr. sos)

Organizatorami kiermaszu byli: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu oraz Chabrowy Dworek. Partnerami tegorocznej edycji byli: TWS Ubezpieczenia Sławomir Tomaszewski oraz Bank Spółdzielczy w Teresinie.

 

A A A
24.03.2016
godz.09:46
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość