przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
228451 odwiedzin
„Wisła” w Sochaczewie

W sobotę 19 marca na scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Płocka. Choć grupa pochodzi z Mazowsza i z tym regionem przede wszystkim jest kojarzona, zaprezentowała się w repertuarze ogólnopolskim.

„Wisła” udowodniła, że opinie o poziomie i klasie ich występów nie są przesadzone. Zespół działa już od ponad 20 lat, głównie w ramach Płockiego Ośrodka Kultury. Artyści odwiedzili już większość europejskich państw, a także USA. Tym razem na mapie ich podróży znalazł się Sochaczew. Góralskie i łemkowskie rytmy oraz barwne stroje „Wisły” zachwyciły publiczność. Sala widowiskowa była pełna i, co warte podkreślenia, „Wielkanoc na ludowo” przyciągnęła widzów w różnym wieku – od kilkuletnich dzieci po seniorów. Warto było wybrać się do Boryszewa, ponieważ dzięki wsparciu ratusza wstęp na imprezę był wolny.

To, jak ważne jest kultywowanie tradycji, podkreślali otwierając koncert naczelnik wydziału kultury, sportu i organizacji pozarządowych Agata Kalińska oraz dyrektor SCK Artur Komorowski. Życzenia wielkanocne zebranym złożył, w imieniu swoim oraz burmistrza, przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek.

Dodatkową atrakcją sobotniego popołudnia był kiermasz rękodzieła, który odbywał się w holu SCK. Wyroby prezentowały panie z Sochaczewa i Łowicza: Teresa Kocus, Stefania Borkowska, Monika Pysaniuk, Danuta Sawa oraz Weronika Czubak-Wrońska. Uwagę zwracały zawłaszcza tradycyjne wycinanki, kwiaty z bibuły oraz sztuka ludowa w nowej odsłonie w postaci np. etui na smartfon lub tablet z łowickimi motywami. Choć stoisk nie było, wiele, widać było że rękodzieło i wszelkiego rodzaju „ludowość” nadal jest w modzie. Coraz więcej osób stawia na produkty, które powstają bez użycia taśmowej produkcji.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

A A A
23.03.2016
godz.09:47
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt