przejdź do Sochaczew.pl
207582 odwiedzin
Przedszkola na sesji

W połowie marca rozpoczął się nabór dzieci do przedszkoli i zerówek na rok szkolny 2016/2017. Zgodnie z przepisami od września naukę pobierać będą nie tylko 5 i 6-latki, ale też 4-latki, dlatego w sytuacji, gdyby miasto nie było w stanie zapewnić odpowiedniej liczby miejsc w swoich przedszkolach, poszuka ich w prywatnych. 

22 marca radni zatwierdzili regulamin konkursu, który pozwoli wyłonić niepubliczne przedszkole gotowe zająć się dziećmi z miejskiej rekrutacji. Jak wyjaśniał z-ca burmistrza Marek Fergiński, ustawa  o systemie oświaty wyraźnie mówi, że to radni określają zasady konkursu. Zastrzegł, że dodatkowe oddziały przedszkolne tworzone w szkołach podstawowych powinny załatwić sprawę, dlatego na chwilę obecną nic nie wskazuje, by konkurs należało ogłaszać. Stałoby się tak, gdyby część rodziców postanowiła przenieść dzieci z prywatnych do miejskich przedszkoli, ale to rzadkie przypadki.

Od września miasto będzie musiało zagwarantować miejsca w przedszkolach i zerówkach łącznie 1187 maluchom. Na tę liczbę składa się 377 czterolatków, 376 pięciolatków i 434 sześciolatków.

- Czekamy na wyniki rekrutacji i dopiero po jej zakończeniu zdecydujemy co dalej. Uchwalenie regulaminu daje nam zielone światło do ewentualnego poszukiwania najlepszych ofert na lokalnym rynku, ale do niczego nie zobowiązuje – mówi z-ca burmistrza Marek Fergiński.

Zgodnie z przyjętymi kryteriami, w konkursie ocenianych będzie kilka czynników – baza lokalowa, wykształcenie i doświadczenie kadry, zajęcia dodatkowe, czy placówka ma plac zabaw i jak jest wyposażony. Ratusz chce mieć pewność, że warunki w tych oddziałach nie będą gorsze niż w miejskich przedszkolach. (dw)

A A A
29.03.2016
godz.09:05
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość