przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245118 odwiedzin
OBI już w czerwcu

Przejeżdżający obwodnicą Sochaczewa mogą obserwować, jak z dnia na dzień rośnie olbrzymi pawilon marketu budowlano-ogrodniczego OBI w Wójtówce. Przypomnijmy, że to największy obiekt planowanego w tym miejscu kompleksu handlowego, który zajmie powierzchnię 10 tys. m kw.

15 grudnia ubiegłego roku wmurowany został akt erekcyjny inwestycji i od tego czasu prace posuwają się pełną parą. Jak nam powiedział Błażej Tomaszewski, przedstawiciel firmy McKinlay Development, inwestora obiektu, w zasadzie wszystko idzie zgodnie z planem i tak, jak zapowiadano, otwarcie marketu nastąpi pod koniec czerwca, a więc już za dwa i pół miesiąca. Być może mogłoby być wcześniej, ale tempo wstrzymuje nieco budowa dwupasmowego ronda, którą realizuje ten sam inwestor. Zjazd do OBI będzie miał miejsce właśnie z tego ronda.

Jak zapewnia Błażej Tomaszewski, również kolejne obiekty handlowe planowane w tym kompleksie, łącznie z marketem TESCO, nie będą miały żadnych opóźnień. Ich budowa ruszy na jesieni tego roku i potrwa do połowy 2013. Łącznie zajmą one 20 tys. m kw. plus parking na 660 pojazdów. W samym OBI pracę ma znaleźć około 90 osób, doliczając TESCO i pozostałe obiekty, znacznie więcej.

(bus)

A A A
17.04.2012
godz.09:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt