przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245076 odwiedzin
Pępek świata jest na Traugutta

Na ul. Traugutta 29, w dawnej piekarni, mieści się nowa siedziba Lombelico del Mondo. W ubiegłym tygodniu grupa opuściła legendarnego „Metalowca”. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy L’ombelico pozostanie na Traugutta na stałe.

- Sala spełnia nasze wymagania. Ma ponad 50 metrów kwadratowych i jest wysoka. Przenieśliśmy już nasze rzeczy - powiedział nam dyrektor artystyczny grupy Jan Wierzchowski. - Co do przyszłości, jestem ostrożny. W najbliższych dniach okaże się, jak układa się nam współpraca z właścicielem. W końcu będzie gościł u siebie kilkudziesięcioosobową grupę zajmująca się graniem samby.

Zaletą lokalizacji przy ul. Traugutta są półmetrowej grubości mury. Jest to o tyle istotne, że  podczas gry na bębnach głośność sięga 150 decybeli. Wiadomo już, że nie będą tam organizowane koncerty z których słynął „Metalowiec”. W siedzibie pojawi się za to redakcja czasopisma „Kulturka” oraz inni artyści związani z budynkiem przy ul. Płockiej.

W planach jest znaczne poszerzenie oferty stowarzyszenia. W nowej siedzibie odbywać będą się zajęcia grupy szczudlarzy, kuglarzy, warsztaty dziennikarskie, zajęcia z dancehallu oraz fotografii. Na tych ostatnich nauczyć można będzie się nie tylko robienia zdjęć cyfrówką, ale także, zapomnianymi już trochę, aparatami analogowymi.

 - I co najważniejsze, jak zwykle, zajęcia organizujemy dla wszystkich i za darmo - dodaje Jan Wierzchowski. 

Więcej w najnowszym numerze Ziemi Sochaczewskiej

Agnieszka Poryszewska

A A A
16.04.2012
godz.09:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt