przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307490 odwiedzin
Mamy nowego radnego z dzielnicy Karwowo

Stanisław Sobczak będzie nowym radnym Rady Miejskiej w Sochaczewie. Po tym, jak jesienią z mandatu zrezygnował Sylwester Zdzieszyński, w okręgu wyborczym obejmującym osiedle Karwowo, trzeba było przeprowadzić wybory uzupełniające.

28 lutego mieszkańcy dzielnicy postawili na sąsiada, przedsiębiorcę, osobę dobrze znaną w lokalnym środowisku. Stanisław Sobczak w niedzielnych wyborach zdobył 232 głosy, to jest 81 procent wszystkich ważnych. Jego dwaj kontrkandydaci: 61-letni Stanisław Wachowski, startujący z własnego komitetu, oraz 49-letni Sylwester Goźliński, związany z ruchem Kukiz 15’, zdobyli odpowiednio 43 głosy (15 proc) i 11 głosów (4 proc.).

Do wyborów uprawnionych było 1496 mieszkańców osiedla, ale przy urnie stawiło się tylko 291 osób. Wyborcy oddali 286 ważnych głosów. Frekwencja wyniosła 19,45 proc.

Nowy radny zostanie zaprzysiężony prawdopodobnie na sesji Rady Miasta pod koniec marca.(dw)

Stanisław Sobczak  to znany w dzielnicy Karwowo właściciel zakładu napraw samochodów. Ma 67 lat, 3 dzieci i 4 wnucząt. To emerytowany wojskowy, społecznik – przewodniczący komitetów osiedlowych. Jak sam podkreślał w czasie kampanii, od kontrkandydatów różniło go przede wszystkim to, że, jako jedyny, od 45 lat mieszka na osiedlu Karwowo i zna wszystkie jego problemy. Wyborcom obiecywał nowe drogi, asfalt na Grzybowej, Malinowej, Rybnej, Porzeczkowej, Radiowej, Równoległej, Spokojnej, Tęczowej i Wodnej. Deklarował także, że będzie zabiegał o budowę placu zabaw dla dzieci w pobliżu bloków przyszpitalnych.

A A A
01.03.2016
godz.12:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt