przejdź do Sochaczew.pl
214661 odwiedzin
Tomasz Brodowicz Strażakiem Roku 2015

Miło nam poinformować, że jeden z kandydatów w naszym redakcyjnym plebiscycie „Sochaczewianin Roku” uhonorowany został przez marszałka Adama Struzika prestiżowym wyróżnieniem: tytułem Strażaka Roku 2015 Województwa Mazowieckiego.

Szybka i fachowa pierwsza pomoc udzielona przez Tomasza Brodowicza uratowała życie mężczyźnie z zawałem serca. Za swoje zaangażowanie i determinację otrzymał on już tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca 2015. W niedzielę, podczas spotkania z cyklu „Pali się” na warszawskim Torwarze, druh Tomasz Brodowicz odebrał kolejny tytuł. Okazało się, że jego postawa została doceniona i nagrodzony tytułem Strażaka Roku 2015 na Mazowszu.

Przypomnijmy, że Tomasz Brodowicz – strażak z KP PSP w Sochaczewie (a także  ochotnik z OSP w Antoniewie) przechodząc obok kamienicy przy ul. Staszica  zauważył osuwającego się na ziemię mężczyznę. Bez chwili wahania udzielił pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, przystąpił do resuscytacji. Równocześnie poprosił przechodniów o zaalarmowanie strażaków z pobliskiej komendy. Okazało się, że poszkodowany przeżył tylko dzięki szybkiej i fachowej interwencji. Nasza redakcja przyłącza się do gratulacji dla Tomasza Brodowicza. (ap)

A A A
23.02.2016
godz.12:18
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość