przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307502 odwiedzin
Zbliżają się wybory uzupełniające za Bzurą

Trzech kandydatów startuje w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Sochaczewa. O głosy mieszkańców osiedla Karwowo powalczą: 49-letni Sylwester Goźliński, zgłoszony przez KWW W’15, 67-letni Stanisław Sobczak, zgłoszony przez KW SLD oraz 61-letni Stanisław Wachowski startujący z KWW STANISŁAW WACHOWSKI.

Kampania wyborcza weszła w decydującą fazę, a zakończy się 26 lutego o północy i od tej chwili nie będzie wolno rozdawać ulotek, wieszać plakatów, agitować za konkretnym kandydatem. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 28 lutego, między 7.00 a 21.00. Mieszkańcy tego rejonu jak zawsze głosować będą w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Zamkowej.

Sylwester Goźliński urodził się w Żyrardowie, ale od ok. 30 lat mieszka w Sochaczewie. Żonaty, ojciec trójki dzieci, ma wykształcenie techniczne, prowadzi działalność handlową. Jak podkreśla, nigdy nie należał do żadnej partii, stowarzyszeń, związków, wspólnot, nigdy nie kandydował do żadnych struktur rządowych, samorządowych, a jego zaangażowanie w życie społeczne wzięło się z wiary, jaką dał mu Ruch Kukiz’15. Jego zdaniem uczciwość i transparentność powinny być wizytówką każdej demokratycznie wybranej władzy. Zamierza obniżyć ceny wody, śmieci, ścieków, podatki i wszystkie nieuzasadnione obciążenia.

Stanisław Sobczak to znany w tej dzielnicy właściciel zakładu napraw samochodów. Ma 67 lat, 3 dzieci i 4 wnucząt. To emerytowany wojskowy, społecznik – przewodniczący komitetów osiedlowych. Jak sam podkreśla, od kontrkandydatów różni go przede wszystkim to, że jako jedyny od 45 lat mieszka na osiedlu Karwowo i zna wszystkie jego problemy. Wyborcom obiecuje nowe drogi, asfalt na Grzybowej, Malinowej, Rybnej, Porzeczkowej, Radiowej, Równoległej, Spokojnej, Tęczowej i Wodnej. Jeśli wygra, będzie zabiegał też o budowę placu zabaw dla dzieci w pobliżu bloków przyszpitalnych.

Stanisław Wachowski był radnym miejskim i z-cą burmistrza Sochaczewa. Ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Pożarniczą, studia magisterskie z zakresu inżynierii środowiska oraz podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości oraz charakterystyki energetycznej budynków. Pracował w straży pożarnej, później zawodowo związał się z Instytutem Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Zajmuje się także weryfikacją projektów pod względem ich zgodności z przepisami przeciwpożarowymi i BHP. Był radnym V kadencji (2006-2010), a w latach 2010-14 wiceburmistrzem miasta. (dw)

A A A
16.02.2016
godz.15:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt